CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nda işçi eylemi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beşiktaş İlçe Başkanlığı binasına girerek eylem yapan bir grup işçi, açlık grevine başlayacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beşiktaş İlçe Başkanlığı binasına girerek eylem yapan bir grup işçi, açlık grevine başlayacaklarını söyledi.

Binanın camlarına çıkarak slogan atan işçiler ardında basın açıklaması yaptı. BELTAŞ işçilerinden Rıdvan Çalışkan ile Cemallettin Demirel, Beşiktaş Belediye Başkanı’nın davasını geri çekene kadar ve taleplerinin yerine getirilene kadar açlık grevi yapacaklarını açıkladı.

Sendika ve örgütlenme hakkını kullanmak için açlık grevine başladıklarını dile getiren işçiler, “Talebimiz CHP’li belediye başkanının açtığı davadan vazgeçmesidir. Bizler Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı BELTAŞ isimli işletmede çalışan işçileriz. Bundan 2 yıl önce sendikamız Genel-İş’te örgütlendik. Belediye hemen bizi işten attı. Amacı sendikal örgütlenmemizi yok etmekti. Direndik çadır kurduk. Bir hafta süren direnişimiz sonrasında belediye bizi işe geri almak zorunda kaldı. Direnen BELTAŞ işçileri Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığı binasını işgal ettikten sonra 12 Kasım’da yapılacak olan duruşmada belediyenin müdahil olmaktan vazgeçeceği söylendi. 12 Kasım’daki duruşmada belediye müdahil olmaktan vazgeçmediği gibi yeni taleplerde bulundu. Açlık grevine başlıyoruz. Talebimiz belediyenin açmış olduğu davaları geri çekmesi. Talebimiz kabul edilene kadar direnmeye devam edeceğiz.” dedi.