CHP Çanakkale’de farklı 10 Kasım töreni yaptı

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yıldönümü dolayısıyla Çanakkale'de de tören düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yıldönümü dolayısıyla Çanakkale’de de tören düzenlendi. CHP ise farklı bir tören yapmayı tercih etti.

İlk tören, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenklerin koyulmasıyla başladı. Buradaki törene AK Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, CHP Milletvekili Serdar Soydan, Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, daire müdürleri, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenklerin koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. Anma törenleri, Onsekiz Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’ndaki programla devam edecek.

Resmî törenin ardından CHP, başka bir çelenk töreni düzenledi. Bu törene CHP Milletvekili Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Hamza Karagöz ve çok sayıda partili katıldı. Bir açıklama yapan İl Başkanı Karagöz, “Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını bugün rahmetle, minnetle bir kez daha anıyoruz. Bu meydanda, özgürlüğün kentinin meydanında gür sesle haykırıyoruz. Sizin kurduğunuz cumhuriyeti, onun değerlerini ilelebet yaşatacağız, geliştireceğiz. Çağdaş uygarlık seviyesine ulusumuzu ulaştırıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz.” dedi. CHP’nin yanında bazı sivil toplum kuruluşları da çelenk koydu. CİHAN