CHP Çocukları Çok Yaramaz

Miadını doldurmuş fikirlerin ve hatta buna bağlı olarak geliştirilen siyasetin de Türk halkına vereceği bir şey kalmadı.

Dünya küresel fikirlere entegre olup yaşama daha geniş bir çerçeveden bakma, herkesi kendi konumunda kabul etme ve kişisel tercihi yüzünden asla aşağılamama gibi davranışlar geliştirirken, bazı geri kalmış ülkelerde hala milliyetçilik damarı ya da fikir fanatizmi pirim yapmaya devam ediyor.

Genel bir oryantalist bakışla gelişmiş ülkelerin geçtikleri yollardan geçmedikçe asla refaha ve toplumsal gelişmişlik seviyesine ulaşamayacağımız hep söylenegeldi. Buna içimizde inanan ve bundan dolayı da kendi milli ruhumuzdan ya da ülkemizden yeni ve öncekilerden daha ileri bir adımın atılamayacağına inanan çok var. Son on yıl, bu bakışın kırılmak istendiği ve toplumumuzun üzerindeki ölü toprağının temizlenmesi adına önemli katkı sağlayanlar oldu. Kendi namıma onlara buradan çok ama çok teşekkür ediyorum. Avrupa’da caka satan siyasetçilerimizin yol yordam ve üslup bilmedikleri eski cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ve bazı diplomat kökenli siyasetçilerimizce de eleştirilerek “ülke rezil edildi.” denildi. Ardından ne bidon kafalısı ne göğsünü kaşıyan adam lafları bitti. Halbuki, bu bir psikolojik bariyerdi ve aşıldı çok şükür.

Buna karşı hala kulvarını korumak isteyenler var. Halk tarafından seçimlerde defalarca istenilmediği ifade edilmiş olmasına rağmen “yine, yeni ve yeniden” deyip millete o kötü ruhu üflemeye devam diyorlar. Kimsenin siyasi düşüncesiyle işim yok ama MHP, Sadet ve CHP başta olmak üzere parti tüzükleri bir kez daha gözden geçirilmeli. Yüklenecekleri misyon ve vizyon bir kez daha yenilemeli. MHP’nin referandum sürecinde içine düştüğü bataklık kendi tabanından bile tepkiyle karşılandı.CHP’nin bugün ülkeyi sürüklediği hizipçilik, toplumsal değerlere ve devlet büyüklerine çizmeyi aşan küfür ve hakaretleri asla kaldırılabilir cinsten değil.

Dün Kılıçdaroğlu “yanlış yaptık, içerikten haberimiz yoktu” deyip “AKP’nin eziyetleri” sergisini dört gün aradan sonra kaldırdığını bildirdi. Ben Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir Anadolu çocuğu olduğuna inanarak sadece ana-babasına sormak isterim: “sizin kitabınızda devlet büyüklerine her ne amaçla olursa olsun küfretmek var mı? Halkın belli bir kesimi tarafından kabul görmüş ve millete hizmet etmekten başka da bir gayesi olmayan, ülkemizde kanunlara uygun okulların açılmasını teşvik ederek büyük kazanımların sağlanmasına vesile olmuş bir şahsiyete küfretmek var mı? Eğer yoksa Kemal’in kişiliğini bir kez daha düşünmek gerek. Medyada çıkan resimlere bakılırsa, Kılıçdaroğlu eline aldığı kalemle sergideki bir çoktan seçmeli soruyu cevaplıyor: Aşağıda örneği verilen ağlamalardan hangisi sahtedir? Şıklar çok ilginç: ilk sırada Fethullah Gülen (seçeneklerde sadece “Fethullah” yazılı), ardından sırayla Arınç, Bayan Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan ve Aksu. Yine Fethullah Gülen’den bahsederken “Bu insanları dinsizleştirmiş” diye yazılmış…. Şimdi Kılıçdaroğlu’na sormazlar mı bu kaçıncı gaf diye. Elinde kalemle yukarıda seçeneklerin hepsini de sırayla işaretleyen siz, nasıl olur da neyi işaretlediğinizi bilmez, ardından da basına “içerikten haberim yoktu” açıklamasını yaparsınız? Gerçi buna benzerleri oy kullanma, gömlek alış verişinde parasını siz ödemiş olmanıza rağmen (zira “onu ben helal kazancımla aldım” dediniz) fiyatını bilmeme davranışlarında da gördük. Bu seferki olayda CHP gençlik kolları var ki, daha ilginç.  

Yani bu CHP çocukları hep hakaret ve küfür üzerine mi siyaset yapacaklar. Siz büyükler de hep başlarını okşayıp “aferin oğlum, iyi yapmışsınız” mı diyeceksiniz? Vallahi bu düzen böyle gitmez bunu bilmelisiniz… Yoksa ne “anasını bile satan zihniyet”in çocuklarını yazanlar ne de iyi çocuklar sizi siyaset sahnesinde bundan daha beter olmaktan kurtaramaz. Şu da bir gerçek ki, bu millet küfrü sevmez. Bunu sizin aile büyükleri de bilir. İsterseniz bir sorun…