CHP Gaziantep İl Teşkilatı milletvekili adaylarını tanıttı

CHP Gaziantep İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını tanıttı.

CHP Gaziantep İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını tanıttı.
Toplantıya CHP il yöneticileri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarının yöneticileri ve milletvekili adayları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri şunları söyledi: “Bugün milletvekili adaylarımızı basın aracılığıyla kamuoyuna tanıtmak için buradayız. Adaylarımızın hepsi de güvendiğimiz başarılı insanlar. Bu kentin bu adayları Ankara’ya taşıyacağına inancımız tamdır. Biz adaylarımızla, örgütümüzle ve oy verenlerimizle 12 Haziran’da iktidara geliyoruz. Bunu yapacak gücümüz, ekibimiz, kaynağımız ve hepsinden önemlisi de inancımız vardır. Tamdır. Bu yolda Hak yardımcımız olsun.”
Kendilerinie çatmaktan başka yapacak icraatları olmayan bazı anketçileri de eleştiren Peri, “Partimiz için değil, Türkiye için çalışacağız. Çünkü bizim yandaşımız değil vatandaşımız var. Bu şehrin belediye başkanlığı makamında oturanlar, bulundukları makamın gereğini yerine getirmeli, ağırlığını taşımalıdır. AKP’nin her siyasi toplantısına koşa koşa gidip ‘Ben partimin emrindeyim. Seçime kadar partim için çalışacağım’ demek Şehr-i Emin’in ne denli emin ve tarafsız olduğunu sorgulamamıza yol açıyor.” şeklinde konuştu. Peri, “Ülkeyi ve kenti bırakıp partisi için çalışanları, bu nedenle de Nisan ayında Gaziantep’in yollarında otobüs yüzdürenleri unutmasınlar, bunları hangi kefeye koyacaklarını iyi tartsınlar.” dedi.
Peri raylı sistem konusunda son günlerde yapılan açıklamalarla kamuoyunun yanıltıldığını ifade etti. Peri, “Biz toplu taşıma sistemlerine karşı olduğumuzu söylemedik. Aksine bu haklın en modern ve çağdaş sistemleri hak ettiğini söyledik. Açıldığı iddia edilen dava 2 yıl önce açılmıştır. Dava raylı sistemin değişen güzergahı nedeniyle açılmıştır. Bunu yeni bir şeymiş gibi ve içeriğini çarpıtarak gündeme taşıyanları da önce Gaziantep halkının sonra da kendilerinin vicdanlarına havale ediyorum.” dedi.