CHP heyetine vatandaslardan tepki

MALATYA - Malatya 0-6 Yas Grubu Çocuk Yuvasi'nda meydana gelen olaylari yerinde incelemek üzere Malatya'ya gelen CHP'li 3 milletvekiline vatandaslar tepki gösterdi.

Izmir Milletvekili Erdal Karademir, Aydin Milletvekili Özlem Çerçioglu ve Malatya Milletvekili Muharrem Kiliç’in yurt önünde hükümeti elestiren açiklamalar yapmasina tepki veren vatandaslar vekillerle tartisti.

CHP Malatya Milletvekili Muharrem Kiliç, burada yaptigi açiklamada, hükümeti ve Devlet Bakani Nimet Çubukçu’yu sorumsuzlukla suçladi. Çubukçu’nun Malatya’ya gelmemesini elestiren Kiliç, “40 tane personel 40 tane çocuga bakamiyorsa devletin sorumlulugu büyük demektir.” dedi.

“CHP olarak bu olaya duyarsiz kalamazdik.” diyen Kiliç, “CHP grubu ve yönetimi olarak olaylari yerinde incelemek, gözlem ve tespitleri yapmak üzere 3 kisilik komisyon olusturuldu. Su anda buradaki durumu yerinde görecegiz, yetkililerden bilgi alacagiz. Buradaki sorunlar nereden kaynaklaniyor, buradaki sorunlari bir kaç tane çalisana yikarak, bu sorunlardan yetkililer kurtulabilir mi, kurtulamaz mi bunlari degerlendirecegiz. Çünkü bu sorunlar bir kaç tane isçinin üzerine yüklenecek kadar basit bir sorun degil.” dedi.

Öte yandan bir grup vatandas, CHP’li milletvekillerine sert çikarak, vekilleri yalancilikla suçladi.