CHP İlçe Başkanlığı’nda doğalgaz zehirlenmesi: 25 yaralı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara Keçiören İlçe Başkanlığı'nda kadın kolları tarafından gerçekleştirilen toplantı sırasında 25 kadın karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara Keçiören İlçe Başkanlığı’nda kadın kolları tarafından gerçekleştirilen toplantı sırasında 25 kadın karbonmonoksit gazından zehirlendi. Aralarında CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Canan Kumbasar’ın da bulunduğu kadınların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

    Olay, öğle saatlerinde Keçiören Dalgıç Caddesi’nde bulunan CHP Keçiören İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşti. CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Canan Kumbasar’ın başkanlığını yaptığı kadın kolları toplantısı esnasında, doğalgaz sızıntısı gerçekleşti. Bir süre sonra zehirlendiklerini fark eden kadınlar, kendilerini dışarı attı. Durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Durumu acil olan kadınlar hemen hastaneye kaldırıldı. Sayının fazla olması nedeniyle ambulanslar yetişmekte zorlandı. Hafif şekilde yaralanan kadınların ikişer-üçer gruplar halinde ambulansta tedaviye alındı. Gazdan etkilenen bazı partililer ise özel araçlarıyla hastanenin yolunu tuttu. Bazı partililer ayakta tedavi edildi.

    YARALILARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

    Keçiören İlçe Başkan Yardımcısı Murat Coşkun, doğalgaz sızıntısı nedeniyle zehirlenme yaşandığını ve hayati tehlikesi bulunan kimsenin olmadığını söyledi.

    Bir başka yetkili ise bacada oluşan tıkanıklık nedeniyle gaz sızıntısı yaşandığını anlattı. Toplantı halinde olan kadınların gazdan zehirlendiğini aktardı.

    BACADAKİ TIKANIKLIK NEDENİYLE SIZINTI OLMUŞ

    Yaralıların sevkinin ardından polis ekipleri ve Başkent-Gaz yetkilileri binada inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonucunda binada yoğun derecede atık gaz olduğu ve bacanın tıkanık olması nedeniyle kombinin karbonmonoksit gazını içeri verdiği anlaşıldı.

    Öte yandan Olay Yeri İncele ekipleri ilçe binasında inceleme başlattı.