CHP Kadın Kolları tartışılacak bir seçim çalışması yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, tartışılacak bir seçim çalışması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Kadın Kolları parti olarak başörtüsüne karşı olmadıklarını göstermek için eşarp dağıtıyor.

CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tutumu nedeniyle başörtüsü karşıtı gibi gösterilmekten rahatsızlık duyduklarını dile getiren Yozgat İl Başkanı Özgür Karslıoğlu, seçim çalışmalarına gittikleri yerlerde eşarp dağıttıklarını açıkladı.

CHP Yozgat Kadın Kolları 22 Temmuz’da yapılacak olan milletvekililği genel seçimleri için çalışmalarını sürdürken ilginç bir uygulamaya imza attı.CHP’li kadınlar, başörtüsüne karşı olmadıklarını halka anlatmak için halka eşarp hediye ediyor.

CHP Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı Özgür Karslıoğlu, beraberinde parti üyesi kadınlarıyla birlikte birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nde buluna fabrika çalışanlarına eşarp hediye ederek, CHP’nin başörtüsüne karşı olmadığını anlattı. Karslıoğlu, bir tekstil fabrikasınında çalışan bayanlara dağıttığı eşarp sonrası bir süre sohbet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin özellikle cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tavrından dolayı, CHP’nin başörtüsüne karşı gibi gösterildiğini ifade eden Başkan Karslıoğlu, asla böyle bir şeyin söz konusu olmadığını anlatmak için eşarp hediye eettiklerini söyledi.CHP Kadın Kolları Başkanı Karslıoğlu; “Biz parti olarak kesinlikle başörtüsüne karşı değiliz.Bunu tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgatımızda da halkımıza anlatmak için eşarp hediye etmek istedik. Yani Laik Türkiye Cumhuriyeti devletinde kimin inançlı olduğu kimin inançlı olmadığı kimsenin tekelinde olan bir şey değlidir, olamaz da. Partimize Yozgat halkının da büyük teveccühü olduğunu görüyoruz. Yozgat halkının desteği ile partimizin Yozgat’tan birinci çıkacağına inanıyoruz.” diye konuştu.