CHP kongresinde yine kavga çıktı

Konya CHP İl Kongresi'nde kavga çıktı. CHP eski İl Başkanı Musa Akgül, yüzüne aldığı yumruk darbesi ile kan içinde kaldı. Görüntü almak isteyen bir basın mensubu da darp edildi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztırak’ın divan başkanlığını yaptığı CHP Olağan İl Kongresi, Rixos Otel’de yapılıyor. Yaklaşık 1 saat geç başlayan kongrede, bazı delegelerin, isimlerinin bulunduğu kağıtlara başkasının adına da imza attığı ileri sürüldü. Kongrede bu yüzden tartışma çıktı. Sözlü atışmalarla başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada CHP eski İl Başkanı Musa Akgül yaklaşık 10 kişi tarafından araya alındı. Yumrukların konuştuğu kavgada Akgül darp edilerek yüzü kanadı. Diğer üyelerin araya girmesiyle kavga yatıştırıldı.

Kavgayı görüntülemeye çalışan bir kameraman da yüzüne yumruk aldı. Bazı partililer “Burası MHP kongresi değil, CHP kongresi lütfen kavga etmeyin,” ifadesini kullandı.

Kavganın ardından Musa Akgül, kendisine saldıranların CHP’li olamayacağını, onların bu partiye yazık ettiğini söyledi. Kanının CHP’ye feda olduğunu belirten Akgül, “Bana kıyanlar CHP’yi kullananlardır.” dedi.