CHP’li kadınlardan Aktif Kadınlar Derneği’ne ziyaret

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve 15 kadın üye, Malatya Aktif Kadınlar Derneği (AKAD)'ni ziyaret etti.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve 15 kadın üye, Malatya Aktif Kadınlar Derneği (AKAD)’ni ziyaret etti.

        Hilal Dokuzcan, burada yaptığı konuşmada, Malatya programı çerçevesinde tüm kadın derneklerini tek tek ziyaret ederek, kadınlarla bir araya geldiklerini belirtti. Dernek üyesi kadınların Muharrem aylarını kutlayan Dokuzcan, kadınların bir araya gelerek dayanışma içinde olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

    Yerel seçimler çerçevesinde, ‘CHP Kadınları Anadolu Yollarında’ sloganıyla bir kampanya başlattıklarını hatırlatan Dokuzcan, kampanya hakkında bilgi verdi. Dokuzcan, çalışmaları süresince, “Kelebekler Özgürdür” sloganını kullanacaklarını dile getirerek, “Çalışmanın temeli güçlü kadın örgütü. Bu kapsamda 7 bölgemizi gezeceğiz. 18 Eylül’de Çorum’da yaptığımız toplantıyla çalışmalarımıza başladık. Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine gittik. Yerel ve genel seçimlere doğru yol alırken, güçlü bir kadın örgütü istiyoruz. İnsanlığı 2 kanatlı bir kuş olarak görüyoruz. Sağ kanat erkeği, sol kanat ise kadını temsil ediyor. Dolayısıyla bütün kadınları solcu olarak görüyoruz. Ancak erkekler de kalplerinin solda attığını unutmamalı.” dedi.

        AKAD Başkan Yardımcısı avukat Saliha Baran da derneklerinin 1 yıl önce kurulduğunu belirtti. Kısa zamanda iş kadınlarının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını anlatan Baran, düzenledikleri konferans, seminer, gezi programları ile aktif bayanları bir araya getirmeye çalıştıklarını dile getirdi.