CHP’li meclis üyesi gözaltına alındı!

CHP'li meclis üyesi ve Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ, gözaltına alındı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü ve meclis üyesi Erdal Aktuğ için karar verildi. Aktuğ'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İzzet Dursun, Aktuğ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ünal, Aktuğ'un Facebook sayfasında "Reza'nın parasını peşin ödediği fahişeler" başlığı ile yayımladığı listeyle başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet yöneticilerine iftira suçunda bulunduğunu iddia etmişti. Ünay, Aktuğ'un kendi sayfasından yaptığı paylaşımı 10 dakika içerisinde kaldırdığını belirtmişti.

Ünal, yaptığı açıklamada, kimseyle polemiğe girme konusunda olmadıklarını belirterek, "Hem Mudanya'yı temsilen seçilmiş arkadaşlar, hem de genel başkanları, toplumu germekten, vatandaşın sağ duyulu davranışını suistimalden uzak dursunlar. Bütün bakanlarımızla birlikte bizim tek sevdamız var; Mudanya'yı yaşanabilir bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Bu şekildeki tartışmaları hiç şık bulmuyoruz" demişti.

HÜRRİYET