CHP’li Öztürk:İhtiyaçtan doğan dershanelerin kapatılmasını yanlış buluyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, eğitimden fırsat eşitliğini sağlayamayan iktidarın apar topar yangından mal kaçırır gibi kapatma girişimini yanlış bulduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, eğitimden fırsat eşitliğini sağlayamayan iktidarın apar topar yangından mal kaçırır gibi kapatma girişimini yanlış bulduklarını söyledi. Öztürk, yaptığı açıklamada, keyfi uygulama ile bir milletin geleceği olan öğrencilerin gelecek adına hayal kurmada dünyalarını karartmaya haklarının bulunmadığını kaydetti.
Ülkede dershanelerin arz ve talep doğrultusunda varlıklarını gösterdiklerini belirten Öztürk, dershanelerin bir ihtiyaçtan var olduğunu ve varsa bir eksiklikleri bunun kapatmak değil, eksikliği gidermek olması gerektiğini kaydetti.
Öztürk, AKP hükümetinin halkın gerçek sorunlarıyla uğraşmak yerine sürekli gündem değiştirme gayreti içinde olduğunu öğrenci evleri ve dershaneleri kapatmak çalışmalarının da bunlardan biri olduğunu ifade etti.
İktidaların 11 yıllık süre içinde milli eğitimi yaz boz tahtasına çevirdiğini belirten Öztürk, buna en güzel örneğin 11 yıl içinde 5 milli eğitim bakanı değişmesi olduğunu kaydetti. Öztürk, “Dershanelerin kapatılmasını yanlış buluyoruz. Dershaneler bir ihtiyaçtan doğmuştur. Talep varki dershanelere öğrenci gidiyor. Ben istedim diyerek dershanelerin kapatılmasına ve binlerce öğrencinin mağdur edilmesine karşıyız. Öğrenciler bizim geleceğimiz, kimsenin geceğimiz olan öğrencilerimizin hayatlarını karartmaya hakları yok. ” diye konuştu.