CHP’li vekil TIR’la Ankara’ya gidiyor

Cumhuriyet Halk Partili Aykut Erdoğdu, TIR ile Ankara'ya gidiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, kamyon sürücülerinin sıkıntılarına daha yakından tanıklık etmek için harekete geçti. Erdoğdu bu kapsamda TIR ile Ankara'ya gidiyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, TIR'la Ankara'ya gidiyor. Yola çıkmadan önce Silivri'de gazetecilere açıklama yapan Erdoğdu,  kamyoncuların sıkıntılarını duyurmak için bu yolculuğu yaptıklarını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye Büyük Millet  Meclisi'nde, kamyoncuların harcamalarının yüksek olduğunu, ekonomik sıkıntılar  yaşadıklarını anlattığını belirten Erdoğdu, Başbakan Binali Yıldırım'ın ise  Kılıçdaroğlu'nun hesabının yanlış olduğunu söylediğini ifade etti.

Erdoğdu, "Biz de bugün kamyonla İstanbul'dan Ankara'ya gideceğiz.  Gerçek maliyetlerini göreceğiz. Bakalım Başbakan'ın hesabı mı doğru,  Kılıçdaroğlu'nun hesabı mı? Kamyoncu kazanıyor mu kazanmıyor mu göreceğiz." dedi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da Kemal Kılıçdaroğlu'nun belirttiği  harcama rakamlarının abartılı olmadığını savundu.  Ankara'ya ulaştıklarında bütün rakamları belgelerle tescil  edeceklerini kaydeden Yalım, şöyle konuştu:

"Mazot fişinden, kullanmış olduğumuz köprünün geçiş fişine, otoban  fişine kadar her şeyi tescilleyeceğiz. Böylelikle bütün giderleri belgeli olarak  sunacağız. Böylelikle sayın Genel Başkanımızın söylemiş olduğu rakamların birebir  tuttuğunu hatta bu rakamların biraz daha yüksek olduğunu sizlerle paylaşacağız."

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, Yalım'ın  sürücülüğünü yaptığı TIR'la Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

TRT