CHP Milletvekili Güler: Türkiye’yi etnik parçalara ayırmaya çalışıyorlar

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Birgül Ayman Güler, İzmir'de sürdürdüğü çalışmalarına Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Fedarasyonu (KARSFED)'ndaki toplantıyla devam etti.

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Birgül Ayman Güler, İzmir’de sürdürdüğü çalışmalarına Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Fedarasyonu (KARSFED)’ndaki toplantıyla devam etti. Burada hemşehrilerine seslenen Güler, Türk vatandaşlığının Anayasa’dan çıkarılmak, Türkiye’nin etnik parçalara ayrılmak istendiğini iddia etti. Gültepe Mahallesi’ndaki federasyon merkezinde düzenlenen toplantıya CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci Ege KARSFED Başkanı Tarkan Eledağ, Başkan Vekili Ali Rıza Güneş, yönetim kurulu ve üyeler de katıldı.

Milletvekili Güler, yaptığı konuşmada, “Sizin örgütlenmeniz sadece sizin sorunlarınıza çözüm bulmak için değil, Türkiye’nin selameti için de çok önemli. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurgusunun savunucusuyuz. CHP’nin programı böyle der. Bu milletin adı Türk milleti ama içinde bir sürü etnik topluluk var. Biz insanı insanla karşılaştırmayız, insanı insana denk tutarız ama burada mesele millet meselesi, yani başka bir mesele. Bu ulus parçalanırsa ne Türkiye kalacak ne bizler kalacağız.” dedi. Türkiye’nin uluslaşma sürecini büyük ölçüde tamamladığını söyleyin Güler, “Toplumun yüzde 80-90’ı, Türk ulusu olarak tutmuş bir mayadır. Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle benim gördüğüm Türkiye’yi çözmeye, etnik parçalara ayırmaya çalışıyorlar. Anayasa’dan Türk vatandaşlığı adını çıkarmak istiyorlar. Böyle bir mücadelede sizin, ‘Hele dur bakalım kardeş.’ demeniz gerekiyor.” şeklinde konuştu.