CHP Teşkilatı tren seferlerinin iptaline tepkili

İzmir banliyösünün yüzeysel metroya dönüştürülmesi çalışmalarının başlaması nedeniyle Aliağa-İzmir arasındaki tren seferlerine son verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa İlçe Başkanı Turgut Oğuz, tren seferlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Turgut Oğuz, yaptığı yazılı açıklamada, Aliağa-Menderes metro hattı çalışmaları nedeniyle İzmir’e gidecek trenlerin, yolcularını Basmane Garı yerine, Çiğli garına kadar götürdüğünü, yolcuların da bu istasyonlardan belediye otobüsleriyle kente taşındığını belirtti.

Oğuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin özverili çalışmaları ve yolculara büyük kolaylıklar sağlamasına rağmen, TCDD Bölge Müdürlüğü’nün Aliağa seferlerini tamamen iptal edildiğini kaydetti.

Oğuz, “TCDD’nin aldığı bu yanlış karar, Aliağa halkını cezalandırıyor. Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kenti Aliağa’ya reva görülen bu çağdışı uygulamadan derhal vazgeçilmelidir.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Oğuz, ilçede çalışan 25 bin işçinin her gün İzmir’e gidip geldiğini belirerek sefer sayısının kaldırılması bir yana arttırılmasının zorunlu olduğunu kaydetti. Öte yandan Aliağalı vatandaşlar seferlerin yeniden başlatılması için bir imza kampanyası başlattı. Vatandaşlar topladıkları bu imzaları TCDD, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Siyasi Partiler ve diğer ilgili kurumlara verecek.