CHP’de Murat Karayalçın sürprizi

Mayıs ayında yapılması planlanan kurultay öncesi CHP kulislerindeki sürpriz hareketlilik devam ediyor.

Kafe Ankara’nın edindiği bilgiye göre, CHP lideri Deniz Baykal, yeni Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK), yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’a da yer vermek istiyor.

Karayalçın’ın, kurultayda, “başkanlık sistemi” olarak değerlendirilen ve sadece genel başkan yardımcılarından oluşacak yeni yönetimde genel başkan yardımcısı sıfatı ile yer alacağı ifade ediliyor. CHP Genel Merkezi’nin 7. katında çalışmalarını sürdüren Karayalçın’ın, kurultay sonrası daha aktif olarak kamuoyu önüne çıkması da bekleniyor.

“KATKI VERMEYE HAZIRIM”

Başkent Üniversitesi’nde siyaset bilimi dersi veren Karayalçın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de çalışmalarında yer aldığı Balkan Siyaset Kulübü faaliyetlerine de katılıyor.

Karayalçın, BUGÜN Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Baykal ile bu yönde bir görüşme gerçekleşmediğini belirtirken, “Ben her zaman CHP’ye katkı vermeye hazırım. Bu yönetime girmek şeklinde de olabilir başka şekillerde de olabilir. Yönetime girmeden projeler hazırlayarak, çalışmalara katılarak da olabilir. CHP’nin daha da güçlenmesi için katkı vermeye hazırım” dedi.

BUGÜN