CHP’de olaylı kongre: 6 yaralı 10 gözaltı

CHP Şanlıurfa İl Teşkilatı'nın olağan kongresinde kavga eden eski ve yeni yönetimin taraflarına polis müdahale etti...


CHP Şanlıurfa İl Teşkilatının DSİ 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen 33. olağan kongresinde iki liste yarıştı. Divan Başkanlığını CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan’ın yaptığı kongrede eski milletvekili Mehmet Vedat Melik delege sayısının yüzde 20 desteğini alamayınca adaylıktan çekildi.

SALON BİR ANDA KARIŞTI

Aziz Aydınlık ile eski İl Başkanı Yusuf Köse’nin aday olduğu kongrede 120 delegeden 115 delege katıldı. Yapılan oylamada Yusuf Köse aldığı 64 oyla İl Başkanlığına seçilirken, eski Başkan Aziz Aydınlık 51 oyda kaldı. Oy sayım işlemlerinin bitmesinin ardından salonda bulunan Aydınlık’ın yakınları Merkez İlçe Başkanı Avukat Bülent Güleç ile seç imi kazanan Yusuf Köse’nin taraflarına saldırdı. Aziz Aydınlığın ikazlarına rağmen öfkeli grubun saldırmasıyla salon bir anda karıştı.

TEKME VE YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

Seçimi kaybeden öfkeli grup salonda rakiplerinin taraflarına saldırmaya başladı. Tekme ve yumruklarda birbirine giren taraflara polis müdahale etti. Seçim kurulunun oturduğu masa ve sandalyelerinde kırıldığı kongrede salon içersinde başlayan kavga bir anda salon dışına taştı. Polislere de saldıran şahılar biber gazıyla etkisiz hale getirildi.

Yaklaşık olarak 10 kişinin gözaltına alındığı olayda Merkez İlçe Başkanı Avukat Bülent Güleç ile Yusuf Köse’nin yakınları aldıkları darbelerle hafif şekilde yaralandı. Çıkan kavgada 6 kişinin yaralandığı bildirildi.