CHP’den ilgin çıkış: Başörtüsü sorununu biz çözeriz

Yozgat´ta sokakta başörtüsü dağıtan CHP'den başörtüsü konusunda ilginç bir çıkış daha:

Yozgat’ta kadınlara başörtüsü dağıtan CHP’nden ilginç bir çıkış daha geldi.TBMM Başkanvekili olan CHP Ankara milletvekili Yılmaz Ateş, başörtüsü sorunu konusunda iddialı bir açıklama yaptı.

Ateş, “Bu sorunu biz çözeriz” dedi. CHP milletvekili adayları Hakkı Süha Okay, Mücahit Yıldırım, Gökhan Günaydın ile birlikte KanalA’da yayınlanan “Görüş Farkı” programına konuk olan CHP’li Yılmaz Ateş, başörtüsü konusunun AKP tarafından istismar edildiğini ve seçim beyannamesine bile konulmadığını söyledi. “Bu sorunu biz çözeriz” diyen Ateş, programı sunan gazeteci Ömer Şahin’in, çözüm formülünü sorması üzerine, “ Kaşımadan, çözeceğiz” karşılığını verdi.

CHP’li Yılmaz Ateş, kamuoyunda bilinen yargının aksine Cumhurbaşkanlığı sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunisa Gül’ün başörtüsü takmalarını sorun yapmadıklarını da öne sürdü. Ateş,”Biz Emine Erdoğan’a sevgi ve saygı duyuyoruz. Başımızın üzerinde yeri var. Bizim sorunumuz eşlerin başörtüsü ile değil, Sayın Erdoğan ve Gül’ün kafalarının içiyle” dedi.

CHP-MHP Koalisyonuna Yüzde 70 “Hayır” Çıktı

Kanal A’daki Görüş Farkı programında son günlerin gündemdeki siyasi senaryosu olan “CHP-MHP” koalisyonu da soruldu. İlk kez bir yayında yapılan bu oylamadan olumsuz sonuç çıktı. Programda yöneltilen “CHP-MHP koalisyonunu onaylıyor musunuz?” sorusuna SMS kanalı ile cevap veren izleyicilerden yüzde70’i “hayır”, yüzde 30’u ise “evet” dedi.

 
Yozgat´ta CHP Kadın Kolları üyesi kadınlar eşarp dağıttı. CHP Kadın Kolları Yozgat İl Başkanı Özgür Karslıoğlu, partilerinin başörtüsüne karşı olmadığını göstermek istediklerini söyledi.

´Başörtüsü olabilir´
22 Temmuz´da yapılacak olan seçimle ilgili çalışmalarını sürdüren CHP Kadın Kolları Yozgat İl Başkanı Özgür Karslıoğlu, parti üyesi kadınlarla birlikte dün Organize Sanayi Bölgesi´nde tekstil çalışanlarına eşarp hediye etti. CHP´nin başörtüsüne karşı olmadığını anlatan Karslıoğlu, fabrika çalışanları ile sohbet ederek seçim için destek istedi. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tavrından dolayı CHP´nin başörtüsüne karşı gibi gösterilmesine karşın asla böyle bir şeyin söz konusu olmadığını anlatmak için başörtüsü hediye etmek istediklerini belirten Karslıoğlu, şunları söyledi: “Biz parti olarak kesinlikle başörtüsüne karşı değiliz. Bunu tüm Türkiye´de olduğu gibi Yozgat´ımızda da halkımıza anlatmak için eşarp hediye etmek istedik. Yani laik Türkiye Cumhuriyeti devletinde kimin inançlı olduğu, kimin inançlı olmadığı, kimsenin tekelinde olan bir şey değildir, olamaz da.”