CHP’li Gürsel Tekin’den birlik ve beraberlik mesajı

Dört kongreye de katılarak yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajı veren CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “Bundan sonra bütün enerjimizi İstanbul’u talan edenlere karşı harcayarak, Türkiye’yi bu yağma çetelerinden kurtaraca

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na bağlı ilçe örgütlerinin kongrelerinin ilk dördü, Bahçelievler, Eyüp, Kâğıthane ve Bayrampaşa’da yapıldı. CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen ile birlikte dört kongreye de katılan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin; CHP’lilere birlik ve dayanışma içinde yolsuzluklarla mücadele mesajı verdi.

Bahçelievler, Eyüp, Kâğıthane ve Bayrampaşa ilçe kongrelerinde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin; İstanbul’da yaşanan imar yolsuzluklarına değindi. Toplumun her geçen gün yoksullaştırıldığına dikkat çeken Gürsel Tekin, ”Buna karşı birlikte hareket etmeliyiz. Enerjimizi içe dönük kavgalara değil, bu yolsuzluk çetelerine, ülkeyi talan edenlere karşı harcamalıyız. İstanbul’u bu yağmacı çetelerden kurtardığımız takdirde, Türkiye’nin de kaderi değişecektir” dedi.

CHP’nin bu gücü olduğunu vurgulayan Tekin şunları söyledi: ”Bugün dört ilçemizde aynı anda kongrelerimiz var. Birlik ve beraberlik içinde kongrelerimiz sürüyor. CHP’nin İstanbul’dan başlattığı iktidar yürüyüşünün ivmesi ve omuzlarımızdaki sorumluluk bugünden itibaren daha da artıyor. CHP olarak önce İstanbul’u, ardından da Türkiye’yi yolsuzluk çetelerinden kurtarmak için halka gidiyoruz. İstanbul’u geri aldığımızda, Türkiye’yi de yeniden kazanacağız.”

İlgi ve katılımın yoğun olduğu ilçe kongrelerini CHP İstanbul milletvekilleri de izledi. İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte dört kongreye de katılarak seçimler başlamadan önce söz alan CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın servetini gündeme getirdi. ”Başbakan nasıl zengin oldu?” sorusunu yönelten Sevigen, ”Başbakan Erdoğan, bugün muazzam bir servetin sahibi.

Keza bakanları da öyle. Oysa 15 yıl önce sıradan bir muhasebeci idi. İkimiz de İstanbul’da il başkanlığı yapıyorduk. Gittiği yerlerde ‘Altımdaki araba bile benim değil, emanet’ diyerek oy istiyordu. Ne oldu da nasıl oldu da bir işadamının dediği gibi; ‘1 milyar dolar parası olan’ birisi oldu. Bu değirmenin suyu nereden geldi?” diye sordu.

Konuşmaların ardından başkan adayları kongrelere katılan partililere projelerini anlatırken; yapılan seçimler sonrasında Bahçelievler, Eyüp, Kâğıthane ve Bayrampaşa kongrelerinde ilçe başkanlığını kazanan isimler şunlar oldu:

Bahçelievler: Hüseyin Özkahraman
Eyüp: Ali Galip Mamal
Kâğıthane: Fevzi Şit
Bayrampaşa: Yılmaz Darılmaz