CHP’li Önder Sav’ın ümidi gençler ve kadınlarda

Önder Sav, yerel seçimlerde başarı için gençlere ve kadınlara önemli görevler düştüğünü belirtti.

Sav, CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolu’nca Gazi Kültür Evi’nde düzenlenen ”Sosyal Demokrat Belediyecilik” konulu tanışma ve dayanışma yemeğine katıldı.

İlçe gençlik kollarını düzenledikleri etkinlikten dolayı kutlayan Sav, gençlerin enerjisinin kendilerine güç ve umut verdiğini söyledi.

”Başımıza musallat olan bu iktidardan kurtulmamızın ilk müjdecisi yerel seçimler olacaktır” diyen Sav, yerel seçimlerde gençlerin ve kadınların itici gücüne ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Gençlerden, sabırla ve inançla doğru bildikleri yolda ilerlemelerini isteyen Sav, kararlı gençlerin aşamayacakları güç olmadığını söyledi.

Gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayan Sav, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumun 19 Mayıs 1919’daki koşullarla büyük benzerlik gösterdiğini savundu. 19 Mayıs 1919’un Türk tarihi için şanlı bir yürüyüşün, aydınlanmanın başlangıcı olduğunu belirten Sav, bugün de yaşanan olumsuzlukların aşılması için CHP’ye ve CHP’li gençlere önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Konuşmasında CHP’nin 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen 32. Olağan Kongresi’ne de değinen Sav, ”Kurultay içerde ve dışarıda bizi gözleyenlere çok iyi bir mesaj olmuştur” dedi. Sav, gençlerin kurultaya ilgisinin de kendisini son derece memnun ettiğini anlattı.

Yemeğe, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, bazı parti yöneticileri ve milletvekilleri ile il ve ilçe teşkilatı üyesi gençler katıldı.