CHP’li Tekin yolsuzluk kitabı yazıyor

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, ‘’Yolsuzluk’’ kitabı yazıyor. Tekin, “Son 30 yılda 200 milyar dolar buharlaştı’’ dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, ”Yolsuzluk” kitabı yazıyor. Türkiye’nin en önemli sorununun yolsuzluk olduğunu söyleyen Tekin, “Son 30 yılda 200 milyar dolar buharlaştı. TMSF 63 milyar doları tahsil edilemez diye çöpe attı. Bu olanakları kimler verdi. Kitabımda bu soruların cevabı olacak” dedi.

Tekin yaptığı açıklamada, ilk kitabı “Sevdamız İstanbul”un ardından ikinci kitabının çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Kitabında AKP iktidarı ve yolsuzluklarını da anlatacağını belirten Tekin, kitabının tüm gelirini Cumhuriyet Halk Evleri’ne (CHE) bağışlanacak. Tekin şunları söyledi:

“Türkiye’nin en önemli sorunu yolsuzluktur. Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasakla yani 3 Y ile mücadele edeceklerini iddia edenler, bugün bunları sadece artırdılar. Kirli ilişkiler, aklamalar oldu. Türkiye’nin son 30 yılda 200 milyar doları buharlaştı. Kabinedeki bakanların çocuklarının ne iş yaptığı iyi araştırılmalı. TMSF 63 milyar doları tahsil edilemez diye çöpe attı. Bu olanakları kimler verdi. Bundan sadece banka sahipleri mi sorumlu? Bir taraftan İMF kapısında para bekleyeceksiniz bir taraftan 63 milyar doları çöpe atacaksınız. Yeni kitabımda bunları anlatacağım”

GAZETEPORT