CHP’liler Kılıçdaroğlu’nu başta istiyorlar

Gebze ve Çayırova'yı ziyaret ederek vatandaşa seslenen Kılıçdaroğlu'na partililer büyük teveccüh gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında salonu dolduran partililer “Partide kan değişimi lazım, kan değişimi”, “CHP’nin kendisini sorgulaması lazım”, “Sizin gibi genç, aydın, devrimci insanların partinin önünde olması gerekiyor.” seslerinin yükselmesi üzerine salonda büyük bir alkış koptu. Kılıçdaroğlu bu yöndeki taleplerin medyanın önünde yapılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, genel af çağrısının arkasında olduğunu Gebze ve Çayırova’da tekrarladı. Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, partililerle yaptığı toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu; “Ben söylediklerim arkasındayım. Baykal da benim gibi düşünüyor. Toplumsal barış sağlanacaksa terör bitecekse genel af olmalı” dedi.

Basının söylediği cümlenin başını sonunu keserek kullandığını ileri süren Kılıçdaroğlu, “Ben toplumsal barış olacaksa genel af olabileceğini söyledim. Toplumsal barış nedir? Silahın, kavganın olmadığı barış ortamıdır. Genel Başkanım ile benin görüşlerim çelişmiyor. Tam tersine örtüşüyor” şeklinde konuştu.

Gebze ilçe teşkilatında kendisini dinleyen partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, “Herkese gideceğiz ve CHP’yi anlatacağız. Adam AKP’ye oy verdi diye dışlamıyacağız. Ona da doğruları anlatacağız. Onları da kazanacağız. Özellikle bu ülkede 9 milyon emekli var. Onlara gidecek ve maaşlarının nasıl tırpanlandığını anlatacağız” dedi.

Daha sonra Çayırova Belediyesi ile mahkemelik olan Şekerpınar’daki arazi sahipleri tarafından karşılanan Kılıçtaroğlu Yeşilvadi Restaurant’a vatandaşa seslendi. Tapulu arazilerin Şekerpınarlıların hakkı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Eğer devlete olan borcunuzu ödemiş ve tapularınızı da almışsanız bu araziler size annenizin ak sütü gibi helaldir. Bu anlamda CHP olarak gerek mecliste, gerekse de avukat sağlama konusunda hak sahiplerinin yanlarındayız. Biz sizin hakkınızı savunacağız. Size uygulanan zülümün karşısında olacağız. Zalime karşı duracağız. Hakkınıza sahip çıkacağız. Hakkınızı yedirtmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Konuşmasında hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın mal varlığına göndermede bulunarak “Ben ondan kat kat fazla maaş alıyordum. Onun şimdi 2 milyar doları var. Ama benim mal varlığım ortada, kendisinin mal varlığı ortada” diye konuştu.

PARTİLİLER KILIÇDAROĞLU’NU PARTİNİN BAŞINA İSTEDİ

Kılıçdaroğlu konuşurken dinleyicilerden biri “CHP’nin de kendisini sorgulaması lazım” diye seslendi. Bunun üzeri bir başka dinleyici “Parti kan değişimi lazım, kan değişimi” şeklinde bağırdı. Bir başka partili ise; “Sizin gibi genç, aydın, devrimci insanların partinin önünde olması gerekiyor.” demesi üzerine salonda büyük bir alkış yükseldi.

Yükselen talepler üzerine Kılıçdaroğlu; bu tür konuları medya önünde konuşulmaması ikazında bulundu.