CHP’nin reklâmı ortalığı karıştırdı

CHP'nin gazetelere verdiği "Yalanını da al git" reklamı meğer yalanmış!

Gazetelerde kendi işyerlerini gören esnaf büyük şok yaşarken, dükkânlarının iflas etmiş gibi gösterilmesine sinirlendi.

CHP'nin dünkü gazetelere verdiği ilanda iflas nedeniyle kapanmış gibi yansıtılan işyerlerinin bulundukları binanın satışı nedeniyle yaklaşık iki hafta önce taşındığı ortaya çıktı.

Levent Oto Sanayii'ndeki Çelik Caddesi Başak Sokak'ta bulunan işyeri kepenklerinin üzerinde de 'taşındık' ibareleri yer alıyor. CHP reklamında ise bu ibarenin yanı sıra taşınılan yerlerin adresleri fotomontajla silinmiş.

İlandaki 'Torna ve Freze İşleri Yapılır' yazılı tabelanın ait olduğu işyerinin sahibi Volkan Yakut, sabah gazeteyi eline aldığında çok şaşırdığını söyledi.

Fotoğrafın yalan ve fotomontaj olduğunu iddia eden, pazar günü çekilen fotoğraflar için "Bir dergiye kapak yapmak için" açıklamasının yapıldığını söyleyen esnaf, "Bu fotoğraf için herkese 50'şer YTL verdiler.

Çekerken de şöyle etrafa toprak kum falan attılar. Pis bir görüntü olsun diye. Bizim hurdacı arkadaşlar da fotoğrafa girmiş. Yerlere gazete falan atıp fotoğrafı çektiler" şeklinde konuştu.

CHP'li Özyürek kabul etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, ilanın reklam şirketinin sorumluluğunda olduğunu belirtirken, "Orası olmasa bile Türkiye'de o kadar çok işyeri iflas ediyor ki…" dedi.