CHP’ye 22 Temmuz seçimleri öncesinden toplu istifa şoku

Kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri toplu halde istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş il ve merkez ilçe yönetim kurulu ile kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, genel merkez tarafından yapılan il başkanlığı atamasını gerekçe göstererek görevlerinden istifa etti.

CHP Kahramanmaraş İl Başkan Vekili Hidayet Koçak, düzenlediği basın toplantısında, 10 Temmuz tarihinde CHP Genel Merkezi tarafından Galip Yılışın’ın il başkanlığı görevine atanmasını parti tüzüğüne aykırı bulduklarını ve var olan yönetime güvensizlik olarak algıladıkları için toplu istifa kararı aldıklarını ifade etti. Koçak, “Bizce bu 3 kişilik bir darbedir. Seçimle gelen yönetimimizin bu darbeye karşı tepkisiz kalması mümkün değildi. Bu nedenle il yönetimimiz, merkez ilçe yönetimimiz, il ve ilçe kadın
kolları, il ve ilçe gençlik kolları başkanları bu emrivaki karşısında istifa etmeyi uygun buldu” diye konuştu.

Koçak, genel merkezin bu anti-demokratik tavrını ve buna destek olan kişileri kınadıklarını da belirterek, bugüne kadar kendilerine destek olan partililerine teşekkür etti. Koçak, parti dışında kalsalar dahi çalışmalarına devam edeceklerini ve CHP’lilik ruhunu her koşulda sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan Koçak, gazetecilerin 3 kişilik darbe konusundaki sorusu üzerine, darbecilerin Kahramanmaraş’ta olduğunu, ancak isimlerini şu aşamada veremeyeceklerini söyledi.

Koçak, il başkanlığına atanan Galip Yılışın hakkındaki soru üzerine de, “Tanıyanlar tanıdıkları için, tanımayanlar da tanımadıkları için istifa ettiler” diye cevap verdi.