Christoph Daum cevap verdi

Erman Toroğlu’nun “Bobo bilerek penaltıyı kaçırmış olabilir” sözlerine tepki gösteren Daum ne dedi?

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi bitti ama tartışmalar ve iddialar hala sürüyor.

Erman Toroğlu’nun “Bobo bilerek penaltıyı kaçırmış olabilir” sözlerine tepki gösteren Daum “Tam bir futbol komedisi. Volkan’ın yaptığı muhteşem kurtarış göz ardı ediliyor” diye konuştu.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi bitti ama tartışmalar ve iddialar hala sürüyor. Özellikle derbinin ikinci yarısında kazanılan penaltı atışı ile ilgili iddialar ve yorumlar birbiri ardına geliyor. Bunlardan biri de Hürriyet Gazetesi yazarı Erman Toroğlu’na ait. Toroğlu’nun Hürriyet Gazetesi’nde ortaya attığı ‘Beşiktaşlı Bobo’nun Alex de Souza’nın yakın arkadaşı olması nedeniyle derbide penaltıyı bilerek kaçırmış olma ihtimali var” yorumuna Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum sert çıktı. Alman çalıştırıcı Toroğlu’nun bu iddiasına, “Tam bir futbol komedisi” cevabını verdi. Eski hakem Toroğlu’nun böyle bir iddiayı nasıl gazeteye yazmış olabildiğine akıl sır erdiremediğini söyleyen teknik adam, katıldığı bir davette bu dedikodulara inanmadığını söyledi.

‘PENALTIYI BOBO KAÇIRMADI’

“Erman Toroğlu gibi eski bir hakemin ve profesyonel bir yorumcunun iddiaları sadece gülünç” açıklamasını yapan Daum, kaleci Volkan Demirel’in penaltı pozisyonunda yaptığı kurtarışa dikkat çekti. “Volkan’ın yaptığı muhteşem kurtarış neden göz ardı ediliyor?”

diyerek penaltıyı Bobo’nun kaçırmadığını, Volkan’ın kurtardığını ifade eden ve sinirlendiği görülen tecrübeli çalıştırıcı, “Bizim maça çıkarken, Beşiktaş’ın şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi şansı vardı. Böylesine kritik bir maçta Bobo’nun penaltıyı bilerek kaçırmış olma iddiası gerçek olabilir mi?” yorumunda bulundu.

HT