Christoph Daum ‘U’ dönüşü yaptı

Eksik futbolcuların çokluğu nedeni ile Sivasspor karşısında farklı kadro ile sahaya çıkan Daum tekrar eskiye dönüyor.

Sivasspor karşısında kart cezalı olan Lugano, Santos, Christian ve Emre Belezoğlu’nu tekrardan takıma monte etmeyi düşünen Daum’un, son haftaların formsuz ismi Mehmet Topuz’u da yedek kulübesine çekeceği öğrenildi.

Türkiye Kupas’ında karşılaşacakları Bursaspor maçının hazırlıklarını aralıksız sürdüren sarı-lacivertli takımda Daum’un Sivasspor maçında gösterdigi performansla büyük beğeni toplayan Uğur Boral’a yer ararken, Özer’i de bu kez sağ kanatta Mehmet Topuz’un yerinde oyanatacağı belirtildi.

Sarı-lacivetli takımda teknik direktör Christoph Daum’un dün akşam yapılan antrenman öncesi futbolcuları ile de bir toplantı yaptığı belirtilirken Alman hocanın oyuncularına ”Şubat ayı içerisinde peş peşe çok önemli karşılaşmalar yapacagız bunun için herkesin kendisini çok iyi bir şekilde hazırlamasını istiyorum” dediği ifade edildi.

Daum’un özellikle Sivasspor maçında uzun süredir forma şansı bulamayan oyuncuların göstermiş olduğu performanstan ötürü bütün takım arkadaşları önünde bu oyunculardan övgü ile söz ederken Bursaspor maçında da bu özveriyi bütün takım halinde görmek istiyorum dediği belirtildi.

Bir saate yakın oyuncuları ile toplantı yapan teknik direktör Christoph Daum ardından son haftalarda sakatlığı sıkıntı yaratan İspanyol futbolcu Güiza ile de özel bir görüşme yaptığı ögrenildi.

Daum’un Güiza’ye hem kendi sağlığı için hem de takımın geleceği için bir an önce ameliyat olması gerektiğini söylerken İspanyol futbolcunun ise kendisini çok iyi hissetiğini ve takım ile çalışmalara başlamak istedigi söylediği belirlendi.

Ancak kulüp doktorlarının Güiza’nın bu istegine hayır cevabı verirken İspanyol futbolcunun bir müddet daha takımdan ayrı çalışmalar yapması gerektiği söylendi. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın Güiza’ya “Sakatlığın tam olarak geçmedi bu şekilde çalışmalara katılırsan sakatlığının ciddiyeti daha da artar” dediği ifade edildi.

Güiza’nın ameliyat olup olmayacağı merak konusu olurken teknik direktör Christoph Daum’un Güiza’yı Sivasspor maçının ardından Bursasspor maçının kadrosuna da almayacağı öğrenildi.

Bu arada İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Del Bosque’nin Güiza’yı aradığı ve son durumunu sorduğu belirtildi.

Marca gazetesinin haberine göre Del Bosque’nin Güiza’yı arayarak sakatlığı hakkında bilgi aldığı ve ağrılarının tam olarak ne zaman geçeceğini sorduğu belirtildi. Del Bosque’nin son kadro listesini hazırladığı bu nedenle de Güiza hakkında tam olarak karar veremediği söylendi.

Lugano ise kendisine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada ”Bursaspor maçı bizim için çok önemli, çünkü tek hedefimiz Turkcell Süper Lig değil, artık 26 yıllık hasrete de son vermek istiyoruz. Bu nedenle Bursaspor maçından da avantajlı bir şekilde ayrılmak zorundayız” dedi.