Çiçek festivaline hazırlanan Bayındır gelin gibi süslendi

İzmir'in Bayındır ilçesi, bu yıl 14'cüsü düzenlenecek uluslararası çiçek festivaline hazır.

İzmir’in Bayındır ilçesi, bu yıl 14’cüsü düzenlenecek uluslararası çiçek festivaline hazır. 22-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek büyük festival öncesi kent adeta bir gelin gibi süslendi. Yüzlerce çeşit çiçek cadde ve sokaklarda boy gösteriyor.
    Türkiye’nin en büyük festivallerinden ‘Bayındır Çiçek Festivali’ geçen yıl uluslararası nitelik kazandı. Bu sene 14’üncüsü düzenlenecek festival için her şey hazırlandı. Yüzlerce çeşit çiçek cadde ve sokaklarda boy gösteriyor. Kutlamaların yapılacağı alana çiçeklerin sergilenmesi için yüzlerce stant kuruldu.
Bakanların yanı sıra milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sanayi odaları ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun festivale katılması bekleniyor. Geçen yılki kutlamalara dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Nathalie Cardone’nin damga vurduğu festivalin bu seneki sürpriz konuğunun Fenerbahçe Spor Kulübü olacağı belirtildi. Festivale, Betül Demir ve Rafet El Roman gibi ünlü sanatçılar da konserleri ile renk katacak. Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğu ve Korosu, çocuklar için palyaço gösterileri ile çocuk sahnesi, sürpriz yarışmalar, sahne showları bu yıl düzenlenecek etkinlikler arasında bulunuyor.
Festival için, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İştirakleri olan İstanbul Ağaç AŞ, İstanbul Beton AŞ, Ankara Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden ANFA ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de evsahibi Bayındır Belediyesi ve kaymakamlığa destek veriyor.