Çiçekciler sikayet için Atatürk’e edecekler…

Hem bayram coskusuna katilmak hem de isteklerini kabul etmeyen yetkililere seslerini duyurmayi amaçlayan çiçekçiler, Atatürk’e sikayetçi edecek. Vakiflarin cenaze ve dügün törenlerine bagis karsiligi çiçek göndermesinin kendilerine darbe vurdugunu anlatan bir de mektup yazan çiçekçiler, bunu Atatürk anitina birakacak.

Konuyla ilgili bir basin toplantisi düzenleyen Denizli Sekerciler ve Pastacilar Odasi Baskani Abdurrahman Demirdak, Cumhuriyet Bayrami’nda Atatürk anitini 100 bin karanfille donatacaklarini söyledi. Vakif ve dernek adi altinda bazi kuruluslarin hiç vergi vermeden çiçekçilerle rekabet ettigini ileri süren Demirdak, “Vakiflarin altinda ezilen çiçekçilerimiz çok zor sartlarda eleman çalistiriyor, dükkan kirasini zor ödüyor, agir vergi yükleri altinda kaliyor ama yine de mesleklerini yapiyorlar. Biz çiçekçilerin dertlerini her türlü ortamda dile getirdik ancak sesimizi bir türlü yetkililere duyuramadik. Artik devletin destek vermesini beklemiyoruz, önümüze tas koymasin yeter.” diye konutu.

Dertlerini anlatabilecekleri bir kurum kalmadigini, bu yüzden Atatürk’e sikayet edeceklerini belirten Demirdak, “Ondan baska gidecek yerimiz kalmadi.” dedi.