Çift sim kartlı telefonlar yarışta

Çift sim kartlı cep telefonu satın almak istiyorsanız ancak hangi markayı tercih etmeniz gerektiği konusunda tereddütleriniz varsa okumadan kararınızı vermeyin.

Mobil operatörler arasındaki kıyasıya rekabet artık birçok kullanıcının çift hatta sahip olması gerekliliği gibi bir durumu ortaya çıkardı. Kullanıcılar, genellikle güçlü bir mobil cihazın yanında, küçük ve nispeten zayıf özellikleri olan telefonları tercih ediyorlar. Ancak bir de aynı anda iki sim kartın da aktif olarak çalışabildiği mobil cihazlar var.

Üç sim kartlı telefonlar bir süredir piyasada olmasına karşın pek fazla ilgi görmüyor.

Ülkemizde ilk olarak Çin işi diye tabir edilen, çeşitli markalar tarafından getirilen bu modeller, ilk zamanlardaki oldukça düşük malzeme kalitesi nedeni ile kullanıcılar arasında pek de hoş olmayan bir izlenim bırakmıştı. Ancak şu güne baktığımızda, çift sim kartlı telefonların artık dünya devi isimler tarafından da ürün gamına dâhil edildiğini görüyoruz. Ülkemizde satışta olan çift sim kart destekli cep telefonlarını bir makaleyle detaylı şekilde incelendi. Bu cihazları görmeden çift sim kartlı telefon almamanızda fayda var.

General Mobile DST 350

Telefonunuzu ana telefon görevleri dışında kullanmayacaksanız, küçük ve şirin bir telefon istiyorsanız DST 350 uygun fiyatıyla aradığınız cihaz olabilir. Çift sim kart destekli en küçük cep telefonlarından biri olan cihaz, kızaklı tasarımı ile de son derece başarılı. Tabi küçük olmasının getirdiği sorunlar da yok değil. DST 350 sadece 500 mAh’lik küçük bataryası nedeniyle pil ömrü anlamında biraz sıkıntı yaratıyor.

Bunun yanında fm radyo, video oynatıcı, mp3 çalar, microSD kart yuvası gibi özellikler telefonda atlanmayan detaylardan. Cihazda tek bir şebeke yongası yer aldığından bir hat ile görüşme yaparken diğer hattın meşgule geçtiğini de belirtmeden geçmeyelim.

SDN