Çiftçi kadınlar yarıştı

Yozgat'taki Kadın Çiftçiler Yarışıyor bilgi yarışmasında, Akdağmadeni İlçesi'nden katılan yarışmacı kadın çiftçiler birinciliği kazandı.

Yarışma öncesinde konuşan İl Tarım Müdürü Sıdık Aktaşçı, kadınların tarım için önemli olduklarını belirterek, ”Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgesi olan ilimizdeki tarım sektöründe kadınlarımızın önemi büyüktür” dedi.

Daha sonra ikili dört grupta yer alan kadın çiftçilere 15 tane soru yöneltildi. Akdağmadeni İlçesi Abdurrahmanlı köyünden yarışmaya katılan Emine Şahin ve Ayten Önen, 13 soruya doğru yanıt vererek, birinci oldu.

Emine Güleç Merkez Kale köyünden ve takım arkadaşı Musabeyli köyünden Sultan İpek ikinci olurken, Yerköy ilçesi Buruncuk köyünden Şerife Kıyıcı ve Ayşe Şahbaz ikilisi yarışmada üçüncülüğü elde etti. Dördüncülük de Bahadın beldesinden gelen ikilinin oldu.

Yozgat’ta yapılan yarışmada birinciliği elde eden ikilinin bölge yarışmasında Yozgat’ı temsil edeceği açıklandı. Ayrıca yarışma sonrasında İl Tarım Müdürü Sıdık Aktaşçı tüm yarışmacılara çeşitli hediye paketleri verdi.