Çigli Ilçe Baskanligi’nda bomba patladi

IZMIR - Izmir AK Parti Çigli Ilçe Baskanligi'na kimligi belirsiz kisi ya da kisiler tarafindan birakilan parça tesirli boru tipi bomba büyük bir gürültüyle patladi.

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 20:30 siralarinda 8708 Sokak numara 20’de bulunan Akdemir Apartmani’nin 3. katinda bulunan AK Parti Çigli Ilçe Baskanligi’nin bulundugu dairenin önünde meydana geldi.

Binaya, kimsenin bulunmadigi bir sirada gelen kimligi belirsiz kisi ya da kisilerin kapinin önüne biraktigi boru tipi parça tesirli bomba, büyük bir gürültüyle patladi. Patlamanin etkisiyle ilçe baskanligi binasinin kapisi hasar gördü.

Patlamadan sonra çevrede bulunan vatandaslar panik yasarken, olayin polise haber verilmesinin ardindan Izmir Emniyet Müdürlügü Terörle Mücadele Sube Müdürlügü ekipleri ile Çigli Ilçe Emniyet Müdürlügü ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Ilçe binasina gelen AKP Izmir Il Baskani Ali Aslik, Türkiye’de iyi seylerin olmasini istemeyenlerin oldugunu söyledi. Aslik, bombayi Terörle Mücadele Yasasi’na karsi olanlarin koymus olabilecegini belirtti.

Çigli Ilçe Baskani Ilyas Eroglu ise, içeride kimsenin olmadigini ve olayda sadece parti binasinin kapilarinin hasar gördügünü kaydetti.