Cihan Haber Ajansı darp edildi!

Cihan Haber Ajansı muhabiri Ercan Yıldız, haber takibi için beklediği Kadıköy Göztepe Polis Merkezi önünde, sivil polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı.

Haber takibi için Göztepe Polis Merkezi önüne gelen Ercan Yıldız ve diğer basın mensupları, kendi aralarında konuşmaya başladı. Bu sırada, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Birim Amiri Komiser Sebahattin Yosuntaş, gazetecilerin yanına gelerek kimliklerini göstermelerini istedi.

Görgü tanıklarının anlatımına göre, Ercan Yıldız’a ‘kimliğini göster lan’ diye hitap eden Yosuntaş, Yıldız’ı kolundan tutarak karakola götürmeye çalıştı. Diğer polislerin de yardımı ile yaka paça karakola götürdüğü Yıldız’a ağza alınmayacak küfürler eden Yosuntaş, ‘Ben de yüzüme bir çizik atarım. Ben de senden şikayetçi olurum” diyerek Yıldız’ı tehdit etti. Yaklaşık 2 saat polis merkezinde kalan Ercan Yıldız, yine polis nezaretinde hastaneye götürüldü. Yıldız’ın dudağının patladığı görüldü.

Bu sırada, Yıldız’a hakaret ederek darp eden komiser Sebahattin Yosuntaş, basın mensuplarının “Gazeteciye kimlik sorarken polis kimliğinizi gösterdiniz mi?” şeklindeki soruyu ve diğer soruları yanıtsız bıraktı. Yosuntaş, amiri olduğu Olay Yeri İnceleme’ye ait minibüsle rapor almak için hastaneye gitti.

Öte yandan polislerin, sağlık kontrolü için Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne götürdükleri Ercan Yıldız’ı kaçırırcasına polis aracına bindirmeleri dikkat çekti.