Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş'ı Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

– Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş’ı Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul edecek. (11.00-15.00-17.00)

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i, Resmi Konut’ta kabul edecek. (13.00)

POLİTİKA
– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu’nun evini ziyaret edecek ve Mumcu’nun anıtına çelenk koyacak. (12.40)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri’de, Boyteks firmasını ziyaret edecek, Kayseri Sanayi Odası’nda sanayici ve işadamları ile toplantı yapacak. (16.00-17.00)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilecik’in Söğüt ilçesinde Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret edecek. Ardından hükümet konağı önünde halka hitap edecek. (12.15)

– Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC’de yapılacak Hala Sultan TOBB İlahiyat Kolejinin protokol imza törenine katılacak. (16.30)

– İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, JW Marriott Otel’de düzenlenen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Gerçekleştirilmesi Projesi açılış toplantısına katılacak. (10.00)

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mısır İşgücü ve Göç Bakanı Khaled Al-Azhary ile makamında görüşecek. (15.00)

– Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, DynEd İngilizce Dil Eğitimi Yazılımlarının SANKO tarafından bağışlanarak lisanslanmasına dair protokol imza törenine katılacak. (12.00)

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mısır İşgücü ve Göç Bakanı Khaled Al-Azhary ile makamında görüşecek. (15.00)

– Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Isparta’da, valiliği ve AK Parti il başkanlığını ziyaret edecek, sivil toplum örgütleri ile istişarelerde bulunacak, Isparta Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneğinin ödül törenine katılacak. (10.30-11.30-15.00-17.30)

EKONOMİ
– 17.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT 2013) İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta başlayacak. Fuar 27 Ocak’a kadar devam edecek.

DÜNYA
– Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ABD’de temaslarda bulunuyor.

– KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi kabul edecek.

– ABD’nin Kuzey Kore Özel Elçisi Glyn Davies, Güney Kore’de Birleştirme Bakanlığı’nı ziyaret etti.

– Ekonomi Bakanlığı ve Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın organizasyonuyla Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen ‘Türkiye’nin Yatırım Ortamı ve Yeni Teşvik Sistemi’ konulu seminer büyük ilgi gördü.
– Bulgaristan’da hafta sonu ülkenin demokrasi tarihindeki ilk defa referandum yapılacak. Referandumda halka “yeni nükleer santral yapılsın mı ?” sorusu sorulacak.

– Suriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL
– “Türkler kadar Kürtlerin de hassasiyeti var; acıları yarıştırarak sonuca varamayız” (Özel)
BDP Muş Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Sırrı Sakık, Türkiye’nin ilk kez barışa bu kadar yakın olduğunu söyledi. “Bizden ‘operasyonlar olmasın’ sesi, Sayın Başbakanı rahatsız etmemeli.” diyen Sakık, ne kadar Türk halkının hassasiyeti varsa Kürt halkının da hassasiyeti bulunduğunu belirtti.

– Yargıtay tarafından bozulan Mısır Çarşısı davasında Pınar Selek’in yargılanmasına İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek. (09.30)

– CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, Kadıköy İskele Meydanı’nda yürüyüş düzenleyerek ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu’yu anacak. (18.30)

– Diyarbakır Emniyet Müdürü iken uğradığı silahlı saldırı sonucu 5 polis memuruyla şehit edilen Ali Gaffar Okkan, ölümünün 12. yılında Sakarya’nın Hendek ilçesindeki mezarı başında anılacak. program kapsamında ‘Sosyal Barışın Tesisinde Örnek Bir Kişilik Olarak Ali Gaffar Okkan’ konulu panel düzenlenecek. (11.00)

SPOR
– Ziraat Türkiye Kupası B Grubu 4. hafta maçlarında Eskişehirspor – Medical Park Antalyaspor ve Trabzonspor – Mersin İdman Yurdu takımları karşı karşıya gelecek. (18.30-20.30)

– Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları ve haftanın maçlarıyla ilgili hazırlıkları takip edilecek.