Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Yalova'da, valiliği ve belediyeyi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Yalova’da, valiliği ve belediyeyi ziyaret edecek. Merkez Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra Altan Kültür Merkezi’nde verilecek öğle yemeğine katılacak. Gül, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Karamürselbey Eğitim Merkez Komutanlığı, Aksa Akrilik Kimya Sanayi şirketini ve Atatürk Yürüyen Köşkü’nü ziyaret edecek. (11.00-11.20-12.05-13.08-14.15-15.40-16.40-17.20-18.10-Yalova)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, zirvenin düzenlendiği Rusya’nın St. Petersburg kentinde BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel ile görüşecek.- Petersburg

POLİTİKA

– Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Danıştay’ı ziyaret edecek. (14.00 – Ankara)

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep’te, Oğuzeli, Karkamış ve Nizip ilçelerindeki değerlendirme toplantılarına katılacak. Nizip Kaymakamlığı “Gönül Elçileri Projesi” programına iştirak edecek. (10.00 – 18.15 – Gaziantep)

EKONOMİ

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk-İş eski Başkanı Mustafa Kumlu’yu kabul edecek. (11.00 – Ankara)

DÜNYA

– Yurt dışında çalışan Suriyeli doktorlar Lübnan’ın Trablus kentinde açtıkları hastanede hizmet veriyor. Hastanede sadece yaralılar değil, savaştan kaçan kadın ve çocuklara da hizmet veriliyor. Suriye’de çatışmaların yoğun olduğu günlerde hastaneye gelen yaralı sayısı 500’ü buluyor. (Özel- Beyrut)

-Özgür Suriye Ordusu’nda asker olarak görev yapan Ebu Muhammed Zoubi 3 çocuğu ile birlikte Ürdün’de hayatını sürdürüyor. Ürdün de Suriye iç savaşından göç eden iki Suriyeli aile yaşadıklarını Cihan Haber Ajansı’na anlatti. (Özel – Amman)

-Suriyedeki iç savaş, bölgedeki yansımaları, Şam’ın banliyölerinde düzenlenen kimyasal silah saldırısı ile muhtemel askeri müdahaleye ilişkin tartışmalar takip ediliyor. (Amman – Beyrut)

-İspanyollar, 2020 Olimpiyatlarını ekonomik getirileri için istiyor – (Madrid)

GÜNCEL

– CEM Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Hacı Bektaşi Veli Kültür Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı Genel Başkanı Kemal Kaya ve Alevi dernek temsilcileri basın toplantısıyla Cami Cemevi ve Kültür Merkezi projesini anlatacak. (10.30 – Ankara)

-Türkiye’nin Suriye sınırındaki gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

– Beşiktaş’ın yeni transferi Ramon de Morais Motta İstanbul’da sağlık kontrolünden geçecek.(08.00-İstanbul)

– Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyecek. (14.00-Trabzon)

– A Milli Futbol Takımı, 2014 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde Andorra ile Kadir Has Stadı’nda karşılaşacak.(21.00 – Kayseri)