Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli AK Parti ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları ile Antik Kapı Restoran'da bir araya gelecek.

POLİTİKA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli AK Parti ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları ile Antik Kapı Restoran’da bir araya gelecek. (09.30 -Kocaeli)

-Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel, Beyoğlu’ndaki Cezayir toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyecek. (09.30- İstanbul)

DÜNYA

– Felçli hastalar, tekerlekli sandalyelerini düşünce gücü ile kullanacak
Tekerlekli sandalyelerini yalnız başına kullanamayan felçlileri eve hapsolmaktan kurtaracak yeni bir icat geliştirildi. Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri uzun süredir üzerinde yaptıkları çalışma sonuç verdi. (Özel- Lefkoşa )

– Mehmet Ali Talat: Kıbrıs’ta erken çözüm beklemiyorum.
Kıbrıs müzakerelerinde yaşanan son gelişmelerle ilgili olarak görüşlerini Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) değerlendiren Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununda yakın zamanda bir çözüm beklemediğini; ancak sonuç itibariyle bir çözümün gerçekleşeceğine inandığını dile getirdi. (Özel- Lefkoşa )

GÜNCEL

-Dünyadaki sağlıklı hava, temiz içme suyu, güvenli besin kaynakları ve tür çeşitliliğini yok eden unsurlara karşı biyoloji, fizik, kimya, sağlık ve enerji konularında hazırlanan projelerin yarıştığı 22. Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı/INEPO Türkiye finali sergisi, Fatih Koleji Kongre Merkezi’nde yapılacak. (11.00- İstanbul)

-‘Çocuğumu kucağıma alamadım, bir kez olsun sevemedim’
-Gazilerin yaşam öyküsü yürek burkuyor
TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi kapılarını Cihan’a açtı
Vatan için kollarını bacaklarını feda eden gazileri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir an olsun yalnız bırakmıyor. Komutanların uzattığı yardım eli ile hayata tutunan gazilerin hikayeleri ise oldukça hüzünlü. Jandarma Uzman Yılmaz Yiğit iki kolunu, bacağını ve gözünü kaybeden gazilerden. Onca sıkıntıya rağmen yaşama sımsıkı sarılan Yiğit uzman, “Çocuklarınızı sevemiyorsunuz. Kollarınız bacaklarınız protez. Çocuğum doğduğu an kucağıma alamadım. Protezle tutamadım. Sevemedim.” diyerek üzüntüsünü dile getiriyor. Tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamını sürdüren Binbaşı Bahadır Bartu ise, “En çok koşmayı özledim” diyor. (FOTOLO – GÖRÜNTÜLÜ)

SPOR

-Spor Toto Süper Lig’in 28. Hafta maçlarına Akhisar Belediyespor – Eskişehirspor, Medical Park Antalyaspor – Torku Konyaspor, Çaykur Rizespor – Kardemir Karabükspor ve Beşiktaş – Kayserispor karşılaşmalarıyla devam edilecek. (13.30/16.00/19.00)

-PTT 1. Lig’in 34. Hafta maçlarına iki karşılaşma ile başlanacak.

-Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen güreş müsabakaları Finlandiya’da yapılacak ilk gün müsabakalarıyla başlayacak.