Cihan Haber Ajansı Ön Gündem

İSTANBUL

- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Çocuk Vakfı ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda ortaklaşa düzenleyeceği '1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi'ne katılacak.

İSTANBUL

– Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Çocuk Vakfı ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ortaklaşa düzenleyeceği ‘1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’ne katılacak. (09.00 – İstanbul)

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakırköy’de Omurilik Felçlileri Derneği’ni ziyaret edecek. (12.00 – İstanbul)

– İstanbul’da gerçekleştirilecek NATO Endüstri Forumu, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar ve NATO Genel Sekreter Yardımcısı Alexander Vershbow’un katılacağı basın toplantısıyla başlayacak. (08.30 -İstanbul)

ANKARA

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel merkezinde çalışmalarına devam edecek.

– Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ekonomi Bakanlığı 2014 bütçesinin görüşmesine katılacak. (10.00 – Ankara)

– Anayasa Uzlaşma Komisyonu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplanacak. (14.00 – Ankara)

– Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Sürmeli Otel’de düzenlenecek “Geleceğimizi Diyabetten Koruyalım” programına katılacak. (09.30 – Ankara)

– Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenecek olan “Sigarayı Bırakma” kampanyasının açılış törenine katılacak. (15.00 – Ankara)

SPOR

– A Milli Futbol Takımı, Kuzey İrlanda ile oynayacağı özel maç için karşılaşmanın oynanacağı Adana’ya gidecek. Ay – yıldızlı ekip Kuzey İrlanda maçının son çalışmasını da Adana’da yapacak. (12.00/19.00 – Adana)

-35. Vodafone İstanbul Maratonu’nun hazırlıkları ve getirilen yenilikler, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Maraton Expo’da düzenlenecek basın toplantısı ve fuar hakkında bilgi verilecek. (10.30 – İstanbul)

– Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal, Lütfi Arıboğan ve Daikin Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç ile voleybolcular Volley Otel’de biraraya gelecek. (10.30 – İstanbul)