Cihan Haber Ajansı Ön Gündem

ANKARA

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'dan Diyarbakır'a gidecek.

ANKARA

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’dan Diyarbakır’a gidecek. (11.30 – Ankara)

– Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD’ye hareketinden önce Esenboga Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyecek. (10.15 – Ankara)

DÜNYA

– MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya Türk Federasyonu 28. Büyük Kurultayı’nda konuşacak. (Oberhausen)

– BDP Eş Genel Başkanı “terör listelerini” protesto amacıyla düzenlenecek olan uluslararası yürüyüşe katılacak. (Berlin)

YURT

– Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Gümüşhane’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak. (Gümüşhane)

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da çeşitli ziyaret ve açılışlarda bulunacak. Erdoğan toplu açılış törenine katıldıktan sonra toplu nikah törenine katılacak. Törende İbrahim Tatlıses ile Şivan Perver düet yapacak. Başbakan Erdoğan daha sonra, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (KBY) Başkanı ve Kürdistan Demokratik Parti (KDP) lideri Mesud Barzani ile görüşecek, Valiliğin düzenlediği yemeğe katılacak. (11.00-13.00-15.00-18.00-20.00 – Diyarbakır)

– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce’nin Yığılca ve Akçakoca ilçelerinde toplu açılış törenlerine katılacak. (12.00-13.30 – Düzce)

– Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Hatay’da çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunacak. (09.00-19.00 – Hatay)

– Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kırşehir’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu temel atma törenine katılacak. (11.30-17.00 – Kırşehir)

– Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ardahan’da, Yap-İşlet Devret modeli ile modernizasyonu gerçekleştirilecek olan Çıldır / Aktaş Gümrük Kapısı temel atma törenine katılacak. (12.00 – Ardahan)

– Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Hatay’da bir dizi ziyaretlerde bulunacak. (Hatay)

SPOR

– A Milli Takım, Belarus ile oynayacağı özel maçın hazırlıklarına başlayacak. (12.00 – Adana)

– Belarus, Türkiye ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başlayacak (18.00 – Mersin)

– Takımların gelecek hafta sonu oynanacak maçlarına yönelik çalışmaları takip ediliyor.