Cihan Haber Ajansı Ön Gündem

POLİTİKA

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lüksemburg Büyük Dükü Henry ile Başbakanlık resmi konutunda görüşüp çalışma yemeği yiyecek.

POLİTİKA

– Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lüksemburg Büyük Dükü Henry ile Başbakanlık resmi konutunda görüşüp çalışma yemeği yiyecek. Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde çalışmalarına devam edecek. (13.30-15.30 – Ankara)

– Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen 4. Boğaziçi Zirvesi açılış yemeğine katılacak ve burada bir konuşma yapacak (20.00 – İstanbul)

– Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Mamak’ta Gülseren – Anayurt Kentsel Yenileme Projesi 2000 Konut Temel Atma Törenine katılacak. (14.30 – Ankara)

– TBMM’de MHP, AK Parti, BDP ve CHP grup toplantıları yapılacak. (10.30 – 11.30 -12.30 -13.30 – Ankara)

– TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı bütçeleri görüşecek. (10.00 – Ankara)

– Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Mamak’ta Gülseren – Anayurt Kentsel Yenileme Projesi 2000 Konut Temel Atma törenine katılacak. (14.30 – Ankara)

– Yazılı takip – Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Hilton Otel’deki, AB’nin 5 Milyon Euro’luk finansman desteğiyle, GAP İdaresi Başkanlığı tarafından uygulanan “Türkiye’nin Az Gelişmiş Bölgelerindeki Kadınların ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Projesi” ve STK Fuarı kapanış toplantısına katılacak. (09.00 – Ankara)

– Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük’ün ev sahipliğindeki ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ açılışına İçişleri Bakanı Muammer Güler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile AB Bakanı Egemen Bağış katılacak. (10.00 – Ankara)

GÜNCEL

– 11 kuruluşun oluşturduğu Sivil Toplum İnisiyatifi Federasyonlar Platformu, dershanelerin kapatılması konusunda Sheraton Otel’de açıklama yapacak. (15.00 – Ankara)

– Özel Okullar ve Dershaneler Birliği Kayseri Şubesi tarafından dershanelerin kapatılmasına tepki amaçlı basın toplantısı düzenlenecek. (11.00 – Kayseri)

– Lüksemburg Büyük Dükü Henri ile eşi Büyük Düşes Maria Teresa Ankara’da temaslarda bulunacak.

SPOR

– A Milli Futbol Takımı, Belarus Milli Takımı ile özel maçta Mersin’de karşı karşıya gelecek. (20.00 – Mersin)

– Süper Lig takımlarının haftanın maçlarıyla ilgili hazırlıkları takip edilecek.