Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü töreni yapılacak.

Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü töreni yapılacak. (11.00)

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul edecek. (18.30/15.00)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konut’ta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ayrı ayrı kabul edecek. (13.45/12.30)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nu ziyaret edecek. BTSO Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Merkezi’ni gezecek. Ayrıca bazı sanayi tesislerinde incelemelerde bulunacak. Akşam ise işadamlarıyla yemekte bir araya gelecek. (11.00-21.30)

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, KOSGEB Genel Kurulu’na başkanlık edecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de genel kurula katılacak. (10.00)

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye Diyanet Vakfı Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu’nun Temel Atma Töreni katılacak. (11.00)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Batı Balkanlar ve Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu konferansına katılacak. (09.00)

Anadolu’da Sabah programıyla 2003 yılında yayına başlayan Cihan TV Network, 10. yaşını kutluyor. Günde 1 program ve 28 yerel kanal ile yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Cihan TV Network projesi, 10. yılında 94 bölgesel ve yerel televizyon kanalına 17 saatlik canlı yayın hizmeti sunuyor. 10. yıldönümü sebebiyle Cihan Haber Ajansı Merkez binasında yapılacak programa Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, yerel ve ulusal televizyon temsilcileri ile yerel yöneticiler katılacak. (19.00)

Filistin’i üye olmayan gözlemci ülke statüsü için yaptığı başvuru BM Genel Kurulu’nda oylanacak.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun New York’daki temasları takip ediliyor.

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD)’da 12 aday yönetim kurulu tarafından kokteyl düzenlenecek. (19.30)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısı 2. oturumu, Heykel Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilecek. (17.00)

Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Bursa Minibüsçüler Odası tarafından, dolmuş duraklarında, minibüs dolmuşlarda meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak, ‘Minibüslerde Hırsızlık Olaylarının Önlenmesi’ konulu tanıtım toplantısı düzenlenecek. (14.00)

MAZLUMDER Bursa’da “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık Ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’i protesto edecek. (12.30)

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Ovaakça Belediye Hizmet Binası ve meydanının temeli düzenlenen törenle atılıyor.(11.00)

Ziraat Türkiye Kupası 4. turuna Polatlı BUGSAŞ Spor – Eskişehirspor, Gençlerbirliği – Bandırmaspor, Sivasspor – Manisaspor ve Trabzonspor – Şanlıurfaspor karşılaşmalarıyla devam edilecek. (13.00/15.30/18.00/20.30)

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Türk Telekom Arena Stadı’nda voleybol takımlarının sponsorluk anlaşması imza törenine katılacak. (11.00)