Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

POLİTİKA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AB Bakanı Egemen Bağış, başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yürüttüğü Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'nın 2. Genel Kuruluna katılacak.

POLİTİKA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AB Bakanı Egemen Bağış, başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yürüttüğü Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın 2. Genel Kuruluna katılacak. (11.00- Ankara)

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Keçiören Kalaba Meydanında; 14 bin 600 dekar tarım alanını suya kavuşturacak ve Yenimahalle, Sincan, Etimesgut, Şereflikoçhisar ile Çubuk ilçelerini taşkınlardan koruyacak 122 milyon TL’ye mal olacak 11 tesisin temelini atacak, 5 tesisin ise açılışını gerçekleştirecek. (18.00 -Ankara)

AB Bakanı Egemen Bağış, Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu’nu kabul edecek. (15.30 – Ankara)

Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri yeni anayasa maddeleri için toplantısına devam edecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ‘Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi’ projesinin açılış toplantısına katılacak. (10.00- Ankara)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Demiryolu-İş ile TCDD arasında imzalanacak 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni’ne katılacak. (11.00 – Ankara)

SPOR

UEFA Avrupa Ligi’nde play-off 2. Maçında Norveç temsilcisi Tromsö’yü konuk edecek Beşiktaş’ta teknik direktör Slaven Bilic ve bir oyuncu basın mensuplarının sorularını cevaplayacak. Siyah – beyazlı ekip Tromsö maçının son çalışmasını BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yaparak kampa girecek. (17.00/18.00-İstanbul)

UEFA Avrupa Ligi play – off turu ikinci maçında Beşiktaş’a konuk olacak Norveç temsilcisi Tromsö İstanbul’a gelecek. Konuk ekibin teknik direktörü basın toplantısı düzenleyecek. Konuk ekip maçın son çalışmasını da maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapacak. (17.00/20.30/21.30-İstanbul)

Beşiktaş, İntegral Menkul Değerler A.Ş ile Başkan Fikret Orman’ın da katılımıyla sponsorluk anlaşması imzalayacak. (10.30-İstanbul)

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 3. Haftasında oynayacağı Eskişehirspor maçı hazırlıklarına devam edecek.