Cihan TV Network 10’uncu yılını kutluyor

Anadolu'da Sabah programıyla 2003 yılında yayına başlayan Cihan TV Network, 10. yaşını kutluyor.

Anadolu’da Sabah programıyla 2003 yılında yayına başlayan Cihan TV Network, 10. yaşını kutluyor. Günde 1 program ve 28 yerel kanal ile yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Cihan TV Network projesi, 10. yılında 94 bölgesel ve yerel televizyon kanalına 17 saatlik canlı yayın hizmeti sunuyor.

Doğru, hızlı, objektif habercilik anlayışını ajans metinlerinden televizyon haberciliğine dönüştüren Cihan Haber Ajansı’nın, Türkiye’de alanında ilk olma özelliği taşıyan Cihan TV Network projesi, yerel kanallara kaliteli programlar sağlarken, reklam verenlere de Anadolu’ya en hızlı şekilde ulaşma fırsatı veriyor.

Ülkemizde alanında tek olan projeyi değerlendiren Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, Türkiye’de ve dünyada yaygın haber ağına sahip olan ajans ile yerel televizyonlar arasında büyük bir sinerji oluşturduğunu ifade etti. Projenin, yerel televizyon kanalları ile Cihan Haber Ajansı arasındaki güven ilişkisine dayandığına dikkat çeken Bilici, “Anadolu’daki tv kanalları kendi ihtiyaçlarına uygun programları her gün canlı olarak ve kendi logosu ile kullanıyor. Bu, ajansımıza duydukları büyük güvenin göstergesi. Biz de bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz.” diye konuştu.

2003 yılından itibaren program sayısını arttıran ‘Cihan TV Network’ hafta içi ‘Anadolu’da Sabah’, ‘Öğle Bülteni’, ‘Gündem Artı’, ‘Akşam Ajansı’ ve ‘Gece Bülteni’ hafta sonu ise ‘Tatil Sabahı’ haber programlarıyla yerel televizyonlara canlı haber bültenleri hazırladı. 2003 yılında sadece 2 saatlik süre ile yayın yapan Cihan TV Network, 10. yılında, 8,5 saat canlı yayın olmak üzere toplam 17 saatlik yayına ulaştı.

Cihan Haber Ajansı, yürütmekte olduğu Cihan TV Network projesi ile Türkiye’de 94 yerel televizyon kanalına profesyonel anlamda haber ve program desteği veriyor. Proje sayesinde ‘Cihan TV Network’ üyesi kanallar, programları izleyicilerine kendi logoları ile ulaştırıyor.
Cihan TV Network projesine üye yerel televizyon kanalları dünyada ve Türkiye’de gelişen olaylar izleyicisine ulaştırıyor. Ulusal standart ve kaliteye sahip stüdyolarda hazırlanan programlar, profesyonel kadrolar tarafından hazırlanıp canlı yayınlanıyor. Canlı haber programlarının yanı sıra sosyal, kültürel ve çocuk programlarının yer aldığı paket programlarda proje aracılığıyla kanallara ve izleyicilere ulaştırılıyor.