Çilingiroglu Savci’ya iki saat ifade verdi

Sarkici Petek Dinçöz'ün bir internet sitesinde yayinlanan röportajda kendisine hakaret ettigini ileri süren isadami Kaya Çilingiroglu, Dinçöz ile sevgilisi Can Tanriyar'in da kendisi hakkinda sikayette bulunduklarini söyledi.

Isadami Kaya Çilingiroglu, avukatiyla birlikte saat 11.30’da Istanbul Adliyesi’ne geldi. Yaklasik 2 saat boyunca Istanbul Cumhuriyet Savcisi Nurten Altinok’a ifade veren Çilingiroglu, adliye çikisinda, “Ifademizi verdik. Çikiyoruz. Onlar bize hakaret davasi açmislar, iftira. Biz de ayni sekilde dava açtik. Karsilikli hesaplasacagiz mahkemede.” seklinde konustu.

Cumhuriyet Savcisi’na verdigi ifadesinde hakkinda yapilan suçlamalari kabul etmedigi ögrenilen Çilingiroglu, yaptigi açiklamanin ardindan araciyla adliyeden ayrildi.

Petek Dinçöz,kendisiyle yapilan bir röportajda, Çilingiroglu’nun yönetiminde bulundugu Türkiye Engelliler Spor Yardim ve Egitim Vakfi’na (TESYEV) yüklü miktarda bagis yapmasina ragmen, karsiliginda düsük miktarda makbuz verildigini öne sürmüstü. Bu gelismenin ardindan Kaya Çilingiroglu, kendisine dolandiricilik imasinda bulunan Petek Dinçöz hakkinda 1 trilyon liralik tazminat davasi açmisti.

Is adami Kaya Çilingiroglu, Uçan Kus adli internet sitesinde Petek Dinçöz’le yapilan bir röportajda kendisine hakaret edildigini de öne sürerek Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi’na suç duyurusunda bulunmustu. Dinçöz hakkinda, “yayin yoluyla hakaret” suçundan sorusturma baslatilmisti.

Kaya Çilingiroglu, düzenledigi basin toplantisinda Petek Dinçöz’ün toplam 3 milyar 750 milyon liralik bagis yaptigini bunu da kredi kartiyla ödedigini söylemisti. Ödemelerin karsiligi makbuzlarin da vakif kayitlarinda mevcut oldugunu belirtmisti. Sarkici Petek Dinçöz de is adami Çilingiroglu’nun bir televizyon kanalinda yayinlanan röportajda kendisine hakaret ettigini ileri sürerek Cumhuriyet Savciligi’na suç duyurusu dilekçesi vermisti.