Cim Bom’a Lincoln müjdesi

Lincoln gideceği yönündeki iddialara cevap verdi.

Brezilya’ya şimdilik dönmeyi düşünmediğini Galatasaray’la olan kontratının bitmesinden sonra eski takımı Atletico Minero’da oynamak istediğini ifade eden Lincoln Türkiye’deki yeni hayatına alışmaya çalıştığını belirterek, “Şu anda Türkiye’deyim. Buradaki yeni hayata kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Dil problemi ve havanın soguk oluşu yaşadığımız en büyük zorluklar. Önceki kulübümde de Almanca’yı öğrenmek için aynı zorlukları yaşamıştım.” dedi.

TÜRKİYE’DEN AYRILMAYI ŞİMDİLİK DÜŞÜNMÜYORUM

Brezilya Milli Takımı’nda oynamayı çok istediğini ancak buna takılıp kalmadığını ifade eden Lincoln, “Bu durumun futbolumu olumsuz yönde etkilemesini istemiyorum. Türk Milli Takımı’na alınmak için Türk vatandaşı olmam gerekiyor; ama vatandaşlığa müracaat için henüz resmi bir teklif almadım. Bu yüzden de böyle birşey olursa nasıl bir karar verebilirim bunu hiç düşünmedim. Türkiye’de futbol çok seviliyor ve futbol ortamı çok etkileyici.” diye konuştu.


Galatasaray’a transferiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Lincoln, bu kararında Brezilya Milli Takımı’nın eski kalecisi ve bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Taffarel’in çok etkisi olduğunu belirterek, “Türkiye’ye gitmeden önce havaalanında beni kimse karşılar mı diye yöneticilere sordum. Onlarda bana, tebessüm ederek, birileri karşılar dedi. Oysa havaalanına geldiğimde beni 4 binden fazla taraftar karşıladı. Hayatımda böyle bir manzara görmedim. Oradan ancak polisin yardımıyla ayrılabildik. Bu olay beni çok etkilemişti.” dedi.