Cimbom Baptista’yı istiyor

Schalke'den Lincoln'ü renklerine bağlayarak taraftarlarını sevindiren Galatasaray, ikinci bombayı patlatmak için Real Madridli Baptista konusunda bastırıyor.

www.maraton.com.tr’deki habere göre Real Madrid ile yapılan pazarlıkların kıran kırana geçtiği öğrenilirken, yöneticiler Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin’in yer aldığı görüşmelere Galatasaray Kulübü Başkan Vekili Adnan Polat’ın da katıldığı öğrenildi.

Sarı kırmızılıların kiralık olarak Baptista’yı almak istemelerine önce sıcak bakan İspanyol kulübünün yöneticileri, daha sonra Brezilyalı oyuncuyu bonservisiyle birlikte vermek istediklerini bildirdi.

Yıldız oyuncu için 9 milyon Euro bonservis bedeli istenmesi sarı kırmızılıları kaynak arayışına yöneltirken, bu konuda Ülker ile sponsorluk anlaşması için zemin aranıyor. Gelen bilgilere göre Ülker Grubu, Baptista’nın bonservis bedelinin 3’te 2’sini yani 6 milyon Euro’luk kısmını ödeyecek. Kalan 3 milyon Euro için de G.Saray Yönetimi’nin kaynak arayışında olduğu ve bu transferi bitirmek istedikleri öğrenildi.