Cimbom berabere kaldı Fener sevindi

Süper Lig’in 24. haftasının son karşılaşmasında Trabzonspor ile Galatasaray arasında oynanan derbi müsabakası karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

Toplantısını kısa tutan Gerets, ”Oyunun büyük bir bölümünde üstün olan taraf bizdik. Teknik ve taktiksel açıdan mükemmeldik. Tek eksiğimiz sonuçtu. İstediğimiz sonuca ulaştığımız söylenemez.” dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç ise her iki takımın birer puanı hak ettiğini söyledi. 90 dakika sonunda her iki takımın da galip gelebileceğini ifade eden Halilhodziç, ”Trabzonspor bu akşam kendisinden beklenen oyunu oynayamadı. Stattaki atmosferden bir çok oyuncumuz etkilendi. Özellikle ilk yarıda defansif olarak kötü oynadık. İkinci yarıda toparlandık. Ama gol attıktan sonra galip geleceğimizi düşünüyorduk. Özellikle göbekten ve çok oyuncunun bulunduğu bir yerden bu şekilde gol yemememiz gerekiyordu. Teknik ve taktik açısından bizden daha iyi olan bir takımla oynadık.” diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Galatasaray karşısında oynanan oyundan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Albayrak, ”Ligin ikinci yarısında iyi bir çıkış yakalamıştık. Bu seriyi sürdürmek istiyorduk. Galatasaray gibi bir takımla bugün evimizde karşılaştık. Camia olarak galip geleceğimize inanıyorduk. Ama olmadı.” diye konuştu. Albayrak, Gökdeniz’in golle dönmesine ayrıca sevindiklerini kaydetti.

Galatasaray Kulübü ikinci başkanı Ergün Gürsoy’da karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede, maçın hakkının beraberlik olduğunu vurguladı.

Sarı-Kırmızılı takımın beraberlik golünü atan Necati Ateş ise üstün oynadıkları bir maçta alınan beraberliğe bile çok sevinemediklerini dile getirdi.