Cimbom ucuz kurtuldu!

Dilmen, Fenerbahçe'nin maçı hak ettiğini, Cimbom'un da ucuz kurtulduğunu yazdı;

Milliyet gazetesi spor yazarı Rıdvan Dilmen, dün geceki dev derbiyi kaleme aldı. Fenerbahçe’nin maçı sonuna kadar hak ettiğini, Galatasaray’ın da aslında tarihi bir farkla yenilmekten kurtulduğunu yazan Dilmen; “Galatasaray maça konsantre olmadan golü yerken, ikinci yarıda korkunç bir tempoya çıkan Fenerbahçe çok daha farklı kazanabilirdi” dedi.

İşte Dilmen’in köşe yazısı

Galatasaray dört puan önde olmanın dezavantajını yaşadı. Fenerbahçe maçın hemen başında rakibi konsantre olmadan Alex’in savunmanın arkasına attığı nefis pas sonrası Semih’in vuruşu ile öne geçti.

Daha sonra Galatasaray oyunun hakimiyetini ele geçirdi. Özellikle orta sahada Fenerbahçe savunması arkaya yaslandı. Galatasaray hücum oynuyor ancak pozisyon üretemiyordu. Bu bölümde sadece bir tehlike yaratabildiler. Fenerbahçe ise ilk yarının son on dakikasına kadar hızlı kontratak yapamıyor ancak devrenin sonuna doğru dengeleri sağlıyordu.

Fenerbahçe ikinci yarıya seyircisinin de desteğini arkasına alarak korkunç bir tempoda başladı. Üç net pozisyondan yararlanamadı ardından ikinci golü attı. Galatasaray tamamen disiplinden koparken, Fenerbahçe farka gidebilecek sayısız fırsat buldu. Rakibi 4’e 1 yakaladıkları pozisyonlarda ya topuk pasları, ya bacak araları yapınca üçüncü gol gelmedi. Tarihi fark gelebilirdi.

Bu sırada Feldkamp tüm riskleri almayı sürdürüyordu. Nonda ve Serkan Çalık’ın yanına önce Ümit Karan ardından Hakan Şükür girdi. Galatasaray ailece hücum yapınca dönen topları kapan Fenerbahçe her atağından tehlike yarattı. Taa ki Deivid atılana kadar. Kezman’ın en büyük şanssızlığı girer girmez takımının on kişi kalmasıydı. Yoksa çok fazla pozisyon bulurdu.
Bu arada Teknik Direktör Zico’nun ilk yarının sonlarına doğru sarı kart gören Uğur’u çıkarması ve yerine Vederson’u alması çok doğru bir karardı. Bu hamleyle Roberto Carlos’un verimi arttı. Dün gece sahanın en iyi oyuncusu Selçuk idi.