Çimenoğlu: Her yağmurda bozuluyordu bu sefer bozulmadı

Zonguldak Alaplı'da, belediyenin yapım çalışmalarını sürdürdüğü Karşıyaka Mahallesi İstanbul Caddesi bu kez yağmura yenik düşmedi.

Zonguldak Alaplı’da, belediyenin yapım çalışmalarını sürdürdüğü Karşıyaka Mahallesi İstanbul Caddesi bu kez yağmura yenik düşmedi. Her yağmurun ardından tahrip olan, derin çukurların oluştuğu yolda, son yağan yağmurun ardından herhangi bir tahribat yaşanmadı.

    Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, İstanbul Caddesi’nin özellikle eski köprüye yakın olan bölümünün en küçük bir yağışın ardından hemen bozulduğunu ve derin çukurlar oluştuğunu hatırlatarak, “Karşıyaka Mahalesi yolu olarak da bilinen bu yolun özellikle eski köprüye yakın olan bölümünde, her yağmurun ardından büyük bozulmalar meydana geliyordu. Çeşitli dolgu malzemeleriyle yoldaki bu tahribatı onarmaya çalışsak da, en küçük bir yağışta yine eski halini alıyordu. Çünkü, bu yolda yağmur suyu altyapısı olmadığından, belirli bir alanda biriken yağmur suları, ne yaparsanız yapın yolun bozulmasına neden oluyordu. Vatandaşlarımız da, sürekli bu durumdan şikayetçi oluyorlardı.” dedi.

    Nevzat Çimenoğlu, “Kısa bir süre önce burada kalıcı bir yol çalışması yapmaya başladık. Önce yolu tamamen kazıyarak, yağmur suyu altyapısını yapmaya başladık. Altyapının bir kısmını da tamamladık. Ve biriken yağmur sularının, yolun altına döşenen borular vasıtasıyla dereye ulaşmasını sağladık. Altyapısı tamamlanan yol alanına da beton kaplama yaptık. Karşıyaka yolunda daha henüz çalışmalar tamamlanmamış olmasına rağmen, son yağan yağmurda yolun hiçbir bölümünde hiçbir tahribatın olmadığını gördük. Çünkü, yağmur suları herhangi bir alanda birikmeden, yolun altına döşenen borular vasıtasıyla doğrudan dereye döküldü.” şeklinde konuştu.