Cinayetin zanlısı yakalandı

Adana'da bir barda kül tablasının neden dökülmediği yönündeki çıkan kavgada 18 yerinden bıçaklanarak öldürülen Mahir Güler'in (28) cinayet zanlısı yakalandı.

Cinayet olayında adı karışan bar sahibi ise polis tarafından aranıyor.
16 Kasım tarihinde saat 24.00’da Mahfesığmaz Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Beyzade Bar’a eğlenmeye giden Mahir Güler, Erkan Andaç adlı iki arkadaş barın girişinde kimlik soran bar görevlileriyle tartıştı. Kısa süren tartışmanın ardından Güler ve Andaç yine de bara girdi.
Barda eğlenmeye başlayan iki arkadaş masadaki kül tablasını dökmediği ve kendilerine içki servisi geç yapıldığı için bar görevlilerine kızdı. Bardan çıkan Güler ve Andaç, işyeri sahibi Veysel Altunsay ve İsmail Çetin ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bar sahibi ile İsmail Ç., Güler ve Andaç’ı bıçakladı. Vücudunun 18 yerinden bıçaklanan Mahir Güler, tedavi edilmek üzere kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılmazken, diğer arkadaşı ise yoğun bakıma alındı.
Olaydan sonra Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı cinayet büro ekipleri, barda çıkan ve ölümle sonuçlanan cinayette adı karışan Atilla Y. (29), Ali A. (30), Tekin K. (35), Cumali G. (31), Abbas A. (31), G.D. (17) ve F.E.’uyu (17) gözaltına aldı. Yaşları küçük olan iki kişi daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınan zanlıların yapılan sorgusunda ise İsmail Ç. yapılan operasyon sonucu yakalanırken, kayıplara karışan bar sahibi de polis tarafından aranıyor.