Cindoruk partisine küstü!

Cindoruk, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısında, partililerle ters düşünce küsüp toplantıyı terk etti.

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, geçtiğimiz perşembe günü yapılan partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, partililerle ters düşünce küsüp toplantıyı terk etti.

Uzun süredir parti içinde Anavatan Partililer ile DP’liler arasında yaşanan çekişme GİK toplantısına da yansıdı. Bazı GİK üyeleri, yargı reformu gündemi ile başlayan toplantının gündeminin değiştirilmesini ve teşkilat meselelerinin öne alınmasını istedi. Bu isteğe karşı çıkan Cindoruk, konuyu oylattı.

MESUT YILMAZ İKNA ETTİ

Cindoruk’un isteğinin aksine yapılan oylamada gündemin değiştirilmesi ve teşkilat meselelerinin öne alınması kabul edildi. Bunun üzerine sinirlenen Cindoruk küsüp toplantıyı terk etti. Cindoruk, “Bıktım artık, bırakacağım” diyerek salondan ayrıldı ve eve gitmek için şoförünü çağırdı. Ancak o anda şoförü bulunamadığı için eve gidemedi, bazı GİK üyeleri Cindoruk’u makam odasına çıkardı. Cindoruk’un partisinin en üst yönetim organını terk etmesinin ardından devreye Mesut Yılmaz girdi.

Cindoruk’un odasına giden Yılmaz, Salih Uzun, Ufuk Söylemez ve Aytun Çıray, Cindoruk’u ikna ederek, toplantıya geri dönmesini sağladı. Ancak, parti içinde bir grubun genel başkan seçimsiz bir olağanüstü kongre yapılmasını gündeme getirdikleri ve GİK’ten bazı isimlerin tasfiye edilmesi için kulis yaptıkları ancak ANAP kanadından gelen GİK üyelerinin yanı sıra bazı DP’lilerin de buna karşı çıktıkları ifade ediliyor.

CHP İLE “İTTİFAK” KAVGASI

Yapılacak seçimlerde partinin seçimlere girmeyerek CHP ile seçim ittifakı yapacağı söylentilerinin de ayyuka çıkması üzerine Cindoruk’a kazan kaldıran muhalifler genel başkan seçimli kongre kararı alınması için harekete geçti. Muhaliflerin önümüzdeki günlerde GİK’te çoğunluğu sağlayarak olağanüstü GİK toplayacakları ve Cindoruk’u Yüksek Haysiyet Divanı’na sevk etmeyi tartışacakları iddia edildi.