Çine’nin altyapısı için 250 bin YTL ek ödenek çıktı

Aydın'ın Çine ilçesinde, enerji hatlarının yeraltına alınması için 250 bin YTL ek ödenek çıkarıldı.

AK Parti Çine İlçe Başkanı Kayhan Güney, belediyenin çalışmalarını hızlandırmak amacıyla TEDAŞ’ın altyapı çalışmalarını tamamlayıp bulvarı bir an önce terketmesi için ek ödenek çıkarıldığını belirterek, “Çine’ye hizmet için siyaset gütmeden ne gerekiyorsa yapıyoruz.” dedi.

Adnan Menderes Bulvarı’nın Çine’nin vitrini olduğunu ve kısa sürede tamamlanması gerektiğini vurgulayan Güney, “İlçemiz Marmaris, Fethiye, Bodrum gibi büyük turizm merkezlerine giden yerli ve yabancı turistlerin geçtiği bir yerleşim alanı. Buradan geçenler, Çine için gördükleri kadar bilgi ve düşünceye sahip olur.” şeklinde konuştu.

Belediyenin altyapı çalışmalarının ardından TEDAŞ’ın yolları tekrar kazmaması için yeraltı elektrik şebekesinin aynı zamanda bitirilmesi gerektiğini düşündüklerini ifade eden Güney, “Bakanımız Atilla Koç ve milletvekillerimizin girişimleriyle çok büyük para sıkıntısı olmasına rağmen 250 bin YTL ek ödenek aldık. Bu da bulvarda yapılması gereken çalışmalara yetiyor. TEDAŞ çalışmaya başladı ve en kısa sürede tamamlayacak. Böylece belediyenin de işi kolaylaşacak ve gereken düzenleme bir an önce yapılabilecek.” dedi.