Cinnet getiren uzman çavuş eşini öldürdü

Tokat'ın Niksar ilçesinde uzman çavuş olarak görevli olan A.O.Y., yıllık izne geldiği baba evinde cinnet getirerek tartıştığı eşini vurdu.

Edinilen bilgilere göre, Kastamonu il merkezi Kışla Caddesi Gözde Blokları’nda dün gece saatlerinde meydana gelen aile içi kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

Tokat Niksar Jandarma Komutanlığı’nda Uzman Çavuş olarak görev yapan A.O.Y. (28) yıllık iznini kullanmak için geldiği memleketi Kastamonu’da babasına ait evde eşi Özge Y. ile kavga etti. Kavga sonunda öfkesine hakim olamayan Uzman Çavuş, belindeki silahını çekerek babasına ait evde eşi Özge Y.’ye tek el ateş etti. Olayda ağır yaralanan talihsiz kadın aile yakınları tarafından hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Eşini öldüren Uzman Çavuş A.O.Y. ise olaydan sonra polis’e teslim oldu.

Tokat ili Niksar İlçe Jandarma Komutanlığı’nda Uzman Çavuş olarak görev yapan Daday nüfusuna kayıtlı A.O.Y. eşi Özge Y. ile birlikte yıllık iznini geçirmek üzere Kastamonu’ya geldi. Babasının yaşadığı Kışla Caddesi Özge Blokları’nda uzun süre misafir olarak kalan Uzman Çavuş burada misafir olarak kaldıkları süre içinde eşiyle sık sık kavga ettikleri öğrenildi.

Olaydan sonra polise teslim olan A.O.Y., Kastamonu Jandarma Komutanlığı’na bağlı görevlilere teslim edildi.